Які овочі потрібно мати на полицях холодильника, щоб швидко та без зайвих зусиль повернутися до звичайного ритму життя та захистити себе від весняного авітамінозу?
Брюссельська капуста
Цей незвичайний сорт капусти – справжня знахідка для прихильників здорового харчування. Його особливість — багатий вітамінами та корисними мікроелементами склад. Брюссельська капуста — джерело калію, магнію, фосфору і такої цінної для людського організму фолієвої кислоти. Також вона містить вітаміни групи C і B, велику кількість натурального заліза.
Корисна овочева культура для імунітету, органів зору, шкіри та волосся. Вживати її можна у вареному, смаженому, тушкованому і запеченому вигляді. Капуста чудово смакує з вершками, м’ясом, сиром та іншими овочами.
Максимум корисних властивостей — у свіжої брюссельської капусти. На відміну від замороженої, вона має яскраво виражений смак та легку гіркуватість. Зберігати її варто у холодильнику — у спеціально відведеній зоні свіжості. Оздоблений окремим відділенням для овочів холодильник Zanussi можна замовити на сайті https://www.moyo.ua/.
Часник
Часник має антибактеріальні властивості й приносить користь органам шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Він містить алліцин — природний антибіотик, який ефективно бореться з бактеріями, вірусами та штамами грибків.
Часник корисний як в сирому, так і в приготованому вигляді. Для пікантності його можна додавати до соусів і заправок.
Буряк
Цей овоч містить найбільшу кількість бору і марганцю, тому позитивно впливає на стан системи кровообігу. Крім того, його вживання сприяє покращенню стану шкіри, волосся і нігтів. І все це – завдяки бетаїну, пектину та іншим корисним мікроелементам в складі.
Буряк використовують для приготування борщу, різноманітних пюре, салатів та закусок. Сік овоча – один з найпопулярніших натуральних і безпечних барвників.
Болгарський перець
Так звана «вітамінна бомба», яка допомагає триматися на ногах, навіть коли лютують гострі респіраторні вірусні інфекції. Перець може похвалитися високою концентрацією вітаміну C та вмістом фосфору і заліза. Вживати його варто для профілактики захворювань шлунка, серця і печінки.
Кабачок
Цукіні та кабачки інших сортів – це фосфор, цинк, калій, кальцій та дієтична клітковина. Те, що треба для виснаженого організму.
Що приготувати з кабачка, щоб було смачно і корисно?
- парові котлети з курячим філе і шпинатом;
- млинці з в’яленими томатами;
- овочеве рагу;
- крем-суп;
- запіканку.
Ця багата вітамінами та різними мікроелементами «п’ятірка» точно допоможе захиститися від різних вірусних та бактеріальних захворювань, сезонного авітамінозу та занепаду сил.