Якщо хочете, щоб дитина добре бачила, намалюйте на вікні цятку і…

Як не проґавити вроджені та спадкові вади зору, якими продуктами і вправами можна покращити зір, які нетрадиційні методи лікування можна застосовувати? Відповіді дає офтальмолог.

Розповідає офтальмолог першої категорії Ганна Рейкіна:

– Як виявити вади зору в маленьких дітей?

– Вади зору виявляють уже в пологових будинках. Коли малятко виписують додому, його неодмінно оглядає окуліст – чи нема вродженої катаракти, глаукоми або косоокості. Далі дитина росте й розвивається, а тому батьки вряди-годи мають показувати її офтальмологові.

– З якою періодичністю водити маля до окуліста?

– Оскільки всі дітки народжуються далекозорими, попервах раджу щотри місяці приходити до офтальмолога. Згодом очко поступово видовжується, змінюється рефракція, а отже, і кут заломлення світла. Щоб, бува, не проґавити якихось негативних змін або вродженої вади, не лінуйтеся перевіряти зір дитини. Що раніше виявите патологію, то успішніше її пролікуєте.

– Чи варто довіряти нетрадиційним методам лікування вад зору?

– Можна й треба користуватися народними методами. Такі лікарські трави, як рум’янок, меліса, очанка, волошка, справді допомагають при гнійних запаленнях. Промивають настоями цих трав і коли допікають захворювання переднього відрізка ока.

– Чи є якісь особливі харчі для поліпшення зору?

– Дитяче харчування неодмінно має бути вітамінізоване, а для зору – ще й збагачене вітаміном А. Це ягоди чорниці, соки та салати з моркви (тільки на жировій основі, щоб каротинний вітамін А продукувався безпосередньо в організмі). Узимку ми призначаємо аптечні вітаміни, а от улітку та навесні радимо споживати городину: петрушку, кріп та іншу корисну зелень. Природні вітаміни завжди кращі.

– Сучасні діти багато часу проводять біля комп’ютера. Як це впливає на зір?

– Тривале сидіння перед монітором або телевізором негативно впливає не лише на зір, а й на весь організм. Радимо дітворі менше часу проводити за комп’ютером, надто тоді, коли у них розвивається короткозорість. Можна дивитися телевізор усього двічі на тиждень. Малим дітям, оченята яких ще не повністю сформовані, не рекомендують захоплюватися комп’ютером. Через малу зорову відстань вісь ока видовжується, і тоді прогресує короткозорості. Батьки мають обмежувати доступ до комп’ютера, телевізора, перевіряти дитину в спеціалістів інших профілів. І майте на увазі, що такі хронічні хвороби, як зоб, туберкульоз, ревматизм, глистова інвазія, сприяють розвитку короткозорості.

– Можна якось тренувати очі?

– Є різні тренувальні вправи для очей. Одна з найдієвіших – вправа з міткою на склі: періодично дивитися то на мітку, то удалеч повз неї. Такий вишкіл корисно влаштовувати після тривалого читання. А ще є різні вправи зі спеціальними приладами, які треба виконувати під наглядом спеціаліста.

– Вади зору передаються спадково?

– Так, і дуже часто. Приміром, можуть бути спадкові глаукоми, короткозорість. Але не можна однозначно сказати, що причина саме у спадковості. Коли є вроджена схильність, плюс до того зорові навантаження та інші захворювання – усе це сприятиме розвитку короткозорості.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook