Третину року ми чекаємо літа, щоб насолодитися сонячним теплом. Але коли термометр показує понад 30 градусів – намагаємося сховатися від спеки! Як допомогти організму впоратися з навантаженням?
Пийте багато рідини
Якщо навіть узимку організм дорослої людини потребує щонайменше 1,5 л води, то в палючу спеку і поготів. Ясна річ, це має бути не пиво чи кава. Найліпше – негазована мінералка, прохолодний зелений чай, ягідний морс, квас, соки-фреш. До того ж напої варто споживати не з холодильника, аби не підхопити ангіну.
У спеку бажано не лише пити воду, а й купатися в ній. Зранку і ввечері приймайте душ, упродовж дня змочуйте обличчя та шию.
Радимо також прочитати: Літній раціон: що їсти та пити у спеку, щоб почуватися краще
Сідайте на дієту
Частину життєво потрібної рідини можна отримувати з їжі. Тому в раціоні мусять бути літні холодні супчики: окрошка, холодний борщ, розсольник. М’ясо ліпше замінити рибою або кефіром. Їжте багато свіжих овочів, фруктів, не перевантажуйте шлунок. Лікарі радять їсти в один і той же час, аби організм працював як годинник. Ще один секрет: вранці налягайте на білки, ввечері – на вуглеводи.
Дотримуйтеся режиму
У спеку, як ніколи, важливо жити за розкладом. Насамперед це стосується сну. Корисно або продовжити на півгодини нічний сон, або ж викроїти час на післяобідній. Важливі справи сплануйте на першу половину дня, а з 12 до 16 години взагалі не варто виходити з приміщення.
Радимо також прочитати: Як пережити спеку людям з високим та низьким тиском
Зволожуйте приміщення
Кондиціонер – справжній рятівник від спеки. Але нерідко саме він є причиною вашої застуди. Тому не забувайте, що ідеальна температура для тіла – 20–22 градуси, за умови, що кондиціонер на протилежній від вас стіні і на відстані 2–3 метри. Якщо ж такого дива техніки у вас нема, поставте на стіл відкриту посудину з водою і періодично розбризкуйте воду пульверизатором.
Що робити у спеку, якщо немає кондиціонера в квартирі
Одягайтеся зручно
Лікарі не радять гуляти у спеку з відкритим бюстом і в мініспідниці. Найкращий варіант – лляні просторі штани, ситцеві сарафани, туніки з натуральної тканини. У такому одязі тіло не перегріватиметься, зайва рідина випаровуватиметься. Знадобляться і головні убори – крислаті капелюшки або ж панами, які вбережуть наші голови від теплового удару. Щодо взуття, то воно має бути зручним: відкритим, без каблуків і тісних ремінців.
Косметику – у відпустку!
- Влітку сальні залози працюють у кілька разів інтенсивніше, тому жодний макіяж не тримається на обличчі, забруднює пори й ускладнює дихання шкіри. Тому щовечора балуйте обличчя зволожувальними масками з огірка, полуниці чи петрушки.
- Волосся прикривайте головним убором, мийте в міру забруднення, а в шампунь додавайте по 1–2 краплі м’ятної чи грейпфрутової ефірної олійки. Це не лише зволожить шкіру голови, а й покращить ваше самопочуття!