Сім'я Секрет успіху

7 ефективних способів подолати лінь

Лінь рано чи пізно наздоганяє кожного. При цьому людині властиво заперечувати те, що вона ледача, і вона починає шукати причини свого небажання робити щось. Однак себе не обдуриш, і настає момент, коли треба терміново робити конкретні кроки проти ліні.

Способи подолання ліні є, хоча треба відразу сказати, що приступити до їх виконання нелегко, адже лінь буде всіляко заважати і будувати перешкоди. І все ж при великому бажанні побороти лінь можна.

1. Щоб перестати лінуватися, треба нічого не робити

Я серйозно. Станьте посеред кімнати і нічого не робіть, абсолютно нічого: не їжте, не пийте, не читайте, не лежіть, не слухайте музику, не думайте. Не мине і п’ятнадцяти хвилин, і ви точно візьметеся за справи.

2. Та тут справ на п’ять хвилин

Примусьте себе попрацювати п’ять хвилин, це набагато простіше, ніж братися за справи, усвідомлюючи, що доведеться працювати цілий день. П’ять хвилин можна витерпіти все що завгодно, і в той же час цього достатньо, щоб почати роботу. Далі ви вже не зможете зупинитися.

3. Розбийте великі справи на частини

Взятися за вирішення великого завдання просто неможливо. Розбийте його на маленькі частини і виконуйте по черзі – це набагато простіше.

4. Рутину – геть!

Все робити, аби нічого не робити? Поїсти, помити посуд, сходити у магазин, перевірити пошту, подивитися новини, почитати блоги друзів… Зрозуміло, що все це відволікає від основних завдань і може виконуватися тільки у вільний час.

5. Працюйте з самого ранку

Люди діляться на «жайворонків» та «сов» (я, як раз, сова). Сови зазвичай цілий день лінуються, винаходячи нескінченні відмовки, і за справи сідають тільки до вечора. Милі сови, ми з вами в рівній мірі можемо працювати як вдень так і увечері.

6. Винагороджуйте себе

Будь-яка праця має бути винагороджена, тому, працюючи, корисно себе вчасно заохочувати. Виконали частину справи – випийте чашечку кави з улюбленим печивом, прогуляйтеся або просто відпочиньте 5 хвилин. Це хороша звичка.

7. Не відкладайте на завтра

Завтра – це самий завантажений день тижня, адже ми постійно відкладаємо справи на завтра. Якщо хочете почати життя заново, зробіть це прямо зараз – завтра з’явиться якась дуже важлива справа або ви просто передумаєте. Навіть якщо вже досить пізно, почніть свою справу сьогодні – закінчити розпочате легше, ніж почати нове.

Дата публікації: 15.02.2019 img Поділитися