Експерти кредитного аналітичного сервісу credit-10.com поділилися невеликою інструкцією, як не втягнутися в кредити і не жити постійно в борг.
Реально оцінюйте свої можливості
Насамперед фахівці радять реально оцінювати свої сили. Не варто думати, що отримуючи 10 тис. грн зарплати, ви зможете повернути кредит в розмірі цієї суми всього за один місяць. У вас обов’язково будуть додаткові витрати, які в кращому разі відберуть 3-4 тисячі загального бюджету. В реальності ж від зарплати залишається максимум 40% вільних грошей, які можна скерувати на погашення.
Таким чином і потрібно планувати свій кредит. Наприклад, якщо ви хочете взяти на один місяць у компанії Dinero 10 000 грн, ваша зарплата повинна бути мінімум удвічі більшою за цю суму. Плюс, не забувайте про відсотки, які у компанії становлять 1,6% в день. За 30 днів накопичиться сума в 4800 грн, і загальний борг виросте практично до 15 тисяч. Дивіться на кредит реалістичніше, і проблем з його поверненням у вас не буде.
Уважно вивчайте договір
Наступне правило – читати всі документи, з якими ви погоджуєтеся. Онлайн-оформлення передбачає віддалену згоду з умовами договору, яку клієнт надає автоматично, продовжуючи співпрацю з фірмою. Але не завжди з договором вас знайомлять перед оформленням позики. Якщо цього не відбувається, потрібно самостійно відшукати документ на сайті МФО і уважно його вивчити. Там буде багато важливих пунктів, знання яких додасть вам мотивації закрити кредит якомога швидше.
Не допускайте прострочень
Фахівці кредитної організації Alexcredit розповіли, що за їхньою статистикою головною причиною суперечок з позичальниками є недотримання останніми термінів погашення боргу. Допускаючи прострочення, люди активують пункт договору про неустойку за несвоєчасне погашення. Сума штрафів найчастіше висока, тому загальна заборгованість з кожним днем стає все більшою.
Щоб уникнути прострочень, потрібно:
- записувати час взяття і останню дату повернення грошей;
- заздалегідь зібрати і відкласти потрібну суму;
- виконати переказ мінімум за три дні до розрахункової дати, оскільки платежі можуть затримуватися в банках.
Звертайтеся тільки в перевірені МФО
Експерти в підборі кредитних компаній з credit-10.com розповіли, що до вибору кредитора потрібно підходити дуже відповідально. Не варто довіряти привабливим умовам сумнівних контор-одноденок. Занадто вигідна пропозиція може обернутися обманом.
Важливо розуміти, що для онлайн-позик вважається нормальним:
- ставка близько 1,5% на день;
- сума від 300 до 15000 грн, дуже рідко – до 20 тис., але не більше;
- вимога копії паспорта та ІПН;
- відмова у видачі особам до 18 років.
Якщо будь-яка з умов договору порушується, варто звернутися в більш відповідальну компанію. Вдалого пошуку!