Як лікувати псоріаз травами. Консультує фахівець

Ці засоби від псоріазу точно допоможуть. Скористайтеся!

Що таке псоріаз, як його лікувати та як допомагають при захворюванні лікарські трави, розповідає фармацевт Надія Ковальська.

Близько 1,5 млн українців щодня борються із псоріазом. Це хронічне аутоімунне захворювання вражає шкіру, призводячи до утворення на тілі сухих червоних плям, що сверблять та зливаються в суцільні бляшки.

Зазвичай псоріаз проявляється на колінах, ліктях, голові або тулубі. За відсутності лікування локалізовані ділянки висипів можуть розростатися, вкриваючи все тіло, вражати внутрішні органи та суглоби.

Тому важливо негайно звернутися до фахівця, щойно виявите наступні симптоми:

  • біль та свербіння шкіри,
  • поява на тілі загрубілих вузликів — папул, що лущаться й можуть кровоточити,
  • припухлості, почервоніння.

Псоріаз найчастіше розвивається в людей до 30 років. Оскільки це захворювання неінфекційне, заразитися псоріазом неможливо. Однак через суспільну стигматизацію та важкий перебіг хвороби пацієнти з такою патологією схильні до неврозів і депресії. Наслідок — соціальна ізоляція та погіршення психічного здоров’я пацієнта.

Чому виникає?

Етіологія псоріазу достеменно невідома. Та сьогодні все більше лікарів схильні вважати його генетичною хворобою, яка активізується внаслідок впливу чинників навколишнього середовища.

До них належать:

  • вірусні та бактеріальні інфекції;
  • неправильний спосіб життя;
  • зміна клімату, переохолодження;
  • стреси;
  • вживання ліків;
  • пошкодження шкіри: опіки, порізи, обмороження, укуси.

Ці фактори можуть викликати аномальну реакцію імунної системи, що призводить до збою регенерації шкіри — надмірно швидкого відновлення епідермального шару, коли попередній не встигає відмирати й наростає.

Комплексне лікування псоріазу передбачає застосування місцевих кортикостероїдів, пом’якшувальних засобів, приймання вітаміну D та ультрафіолетове опромінення уражених ділянок шкіри. Важливе значення для полегшення загального стану хворого має фітотерапія.

Використання рослинних препаратів із протизапальною та імуностимулювальною дією заспокоює, зволожує шкіру, сприяє загоєнню ранок та підвищує загальну опірність організму до інфекцій.

Для погодження будь-якого плану боротьби з псоріазом необхідно звернутися до лікаря, адже неправильне лікування може лише погіршити ваш стан.
Про найефективніші засоби народної медицини від псоріазу розповідаємо далі.

Терапія псоріазу: рецепти засобів на основі лікарських трав

Фітотерапія — безпечний та дієвий метод лікування шкірних захворювань, який передбачає зовнішнє застосування рослинних засобів та приймання всередину.

Для місцевого лікування уражених псоріазом ділянок тіла рекомендують мазі, ванни, компреси з чистотілу, шавлії, ромашки, алтеї, причепи, деревію.

Тест: як добре ви знаєте лікарські рослини?

Завдяки потужним антибактеріальним властивостям згаданих трав такі фітопроцедури:

  • знімають запалення та почервоніння шкіри;
  • знижують свербіння, кровоточивість ран, втамовують біль;
  • сприяють відлущуванню загрубілих часточок епідермісу;
  • пришвидшують регенерацію тканин;
  • відновлюють еластичність шкіри.

Внутрішнє застосування лікарських трав від псоріазу передбачає вживання відварів і настоїв із материнки, звіробою, ромашки, чорниці.

Приймання фітопрепаратів усередину має на меті:

  • заспокоєння нервової системи пацієнта;
  • покращення обміну речовин та кровообігу;
  • нормалізацію потовиділення;
  • вітамінізацію та зміцнення імунітету.

Стійкий лікувальний ефект трав у боротьбі з псоріазом забезпечує особливий хімічний склад — висока концентрація алкалоїдів, флавоноїдів, сапонінів, органічних кислот і дубильних речовин.

Методи лікування та необхідні фітозасоби лікар-дерматолог вибирає індивідуально — залежно від ступеня розповсюдження псоріазу, тяжкості хвороби, віку пацієнта та наявності хронічних захворювань. Це дозволяє досягти максимального результату й уникнути побічних реакцій.

Чистотіл великий (звичайний) - корисні і лікувальні властивості, рецепти, застосування

Олія з чистотілом

За легкого перебігу захворювання, коли уражена псоріазом ділянка займає менше ніж 3 % тіла, призначають натуральні олії, мазі та креми з чистотілом.

Ця лікарська рослина виявляє активну бактерицидну, протигрибкову дію, знімає свербіння й заспокоює біль, сприяє пом’якшенню та зволоженню шкіри.

Зовні можна використовувати настої та відвари з цієї трави, але кращий вплив на шкіру мають олії й мазі. Приготувати будь-який засіб на основі чистотілу можна самостійно.

Олія з чистотілом є засобом з м’якою дією, який допоможе впоратися з лущенням. Для цього потрібно приготувати олійний екстракт: пастеризованою на водяній бані олією (обліпиховою, соняшниковою) залити суху траву в баночці, щоб рівень олії був на кілька сантиметрів вищим за траву. Настоювати тиждень, періодично збовтуючи. Розвести у пропорції 1:1 з чистою олією.

Наносити олію потрібно на чисте тіло тричі на добу. Під наглядом лікаря терапію потрібно продовжувати до повного освітлення бляшок.

Детально про застосування чистотілу від псоріазу читайте у нашому матеріалі.

Как делать ванночки с ромашкой при геморрое - Владмедицина.ру

Ванна з шавлії, ромашки та причепи

Цілющі властивості фітованн дерматологи відзначають на всіх стадіях псоріазу.

Ванна з додаванням відвару з шавлії, ромашки та череди знезаражує, очищає уражене псоріазом тіло від загрубілих лусочок, нормалізує потовиділення та знімає нервове напруження.

Листя шавлії сприяє загоєнню ранок, зміцнює епітелій. Рослинний антибіотик сальвін у складі рослини зумовлює потужну протизапальну та антибактеріальну дію.

Квіти ромашки зупиняють кровоточивість, підвищують потовиділення, заспокоюють, тонізують шкіру, знімають біль і свербіння.

Трава причепи цінна завдяки антиалергійному, потогінному та бактерицидному ефектам. Знімає запальний процес та нормалізує pH шкіри.

Для приготування фітованни від псоріазу в емальованому посуді з’єднайте 3 ст. л. трави шавлії, 3 ст. л. квіток ромашки, 4 ст. л. причепи та 1 ст. л. чистотілу. Залийте 2 л окропу та кип’ятіть 10 хвилин. Настоюйте відвар протягом трьох годин, процідіть і додайте у ванну, наполовину заповнену теплою водою.

Приймати фітованну потрібно близько 20 хвилин один раз на день перед сном. Температура води не має перевищувати 40 °C. Курс лікування становить 5–10 процедур. Після прийняття ванни злегка промокніть тіло рушником без розтирання.

Компрес зі збору трав

Активно пригнічують гострі запальні процеси шкіри компреси на основі трав’яних настоїв. Їхня перевага у порівнянні з іншими засобами від псоріазу полягає в тому, що вони можуть впливати на вогнище ураження тіла протягом тривалого часу.

Зменшити подразнення та максимально продовжити стан ремісії при невеликих ділянках запалення шкіри допоможе збір, до складу якого зокрема входять:

  • квіти календули (чинять противірусну, бактерицидну дію, пришвидшують загоєння ран);
  • корені алтеї (зменшують запальний процес, зволожують шкіру, полегшують спонтанну регенерацію тканин);
  • трава деревію (антиалергічний, кровоспинний засіб, пом’якшує шкіру та очищає папули від лусочок).

Щоб приготувати компрес від псоріазу, помістіть у каструлю по 1 ст. л. квітів календули, трави хвоща польового, коренів алтеї, трави деревію та листя чорної смородини. Залийте суміш трав 1 л окропу та доведіть до кипіння. Дайте настоятися протягом години.

Отриманим настоєм змочіть марлю та прикладіть до псоріазних висипів на 30–40 хвилин.

Ополіскувач для волосся від псоріазу шкіри голови

Псоріаз волосистої частини голови проявляється червоними плямами, лущенням шкіри, свербінням і запаленням.

Після кожного миття волосся хворим на псоріаз шкіри голови рекомендують застосовувати ополіскувач на основі відвару з трав, а саме:

  • трави причепи (дезінфікує, загоює тріщинки та гнійні рани, регулює роботу сальних залоз, перешкоджає випадінню волосся);
  • кореневищ оману (усувають свербіння і лущення шкіри, живлять волосяні фолікули);
  • трави материнки (має протизапальні, болетамувальні, антимікробні властивості, сприяє м’якому відлущуванню бляшок).

Завдяки комплексній дії лікарських рослин фітоополіскувач пом’якшує бляшки псоріазу, допомагає зняти подразнення та надовго усуває свербіння.

Для приготування ополіскувача від псоріазу в невелику емальовану каструлю помістіть 2 ст. л. трави причепи та по 1 ст. л. квітів ромашки, кореневищ оману й трави материнки. Залийте 3 л окропу й тримайте на слабкому вогні 5–10 хвилин. Зніміть з вогню. Коли рідина охолоне до 40 °С, ополіскувач готовий до використання.

Освежите дыхание: 5 продуктов, которые помогут убрать неприятный запах изо рта - ТЕЛЕГРАФ

Загальнозміцнювальний відвар зі збору трав

Для зняття психоемоційного навантаження, зміцнення імунної системи та покращення обміну речовин при псоріазі корисно вживати трав’яні настої та відвари. До їх складу часто входять:

  • кореневища валеріани (заспокійливо діють на центральну нервову систему, посилюють секрецію залоз шлунково-кишкового тракту);
  • листя м’яти (покращує капілярний кровообіг, активізує обмін речовин, стимулює функції епідермісу, виявляє антисептичні та протигрибкові властивості);
  • трава звіробою (знімає емоційне напруження, має протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин);
  • пагони чорниці (вітамінний, загальнозміцнювальний і тонізувальний засіб).

До найпопулярніших рослин для лікування псоріазу шляхом приймання всередину також відносять мильнянку, причепу, солодку, хміль, шавлію.

Для приготування вітамінного настою від псоріазу перемішайте рівні порції квітів бузини, трави звіробою, череди, пагонів чорниці, кореневищ лепехи та листя м’яти. 1 ст. л. збору помістіть в емальований посуд та залийте 300 мл окропу. Накрийте кришкою до повного охолодження. Пийте по пів склянки рідини після сніданку та перед сном.

Лікування псоріазу — довготривале та вимагає від пацієнта значних зусиль: від ретельного дотримання рекомендацій лікаря — до зміни способу життя.

Посилити комплексний ефект від рослинних і синтетичних засобів, призначених фахівцем, та продовжити період ремісії допоможуть:

  • правильне харчування (відмова від гострої та надто солоної їжі);
  • відмова від шкідливих звичок: куріння та вживання алкоголю;
  • контроль маси тіла;
  • регулярні фізичні вправи;
  • уникнення стресів;
  • використання м’якої губки для душу та одягу з м’яких тканин.

Здоровий спосіб життя допомагає знизити прояви псоріазу до 75 %. І хоча поки що псоріаз не лікується повністю, його можна успішно контролювати протягом усього життя, якщо слідкувати за перебігом хвороби та дотримуватися рекомендацій спеціалістів.

Піклуйтеся про здоров’я та молодість своєї шкіри, адже красиве тіло — каталізатор гарного настою та запорука внутрішньої гармонії.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook