Як лікувати фурункули в домашніх умовах

Фурункули – це болючі, набряклі шишки під шкірою червоного кольору, які можуть на дотик відчуватися гарячими. Вони часто виглядають як великі прищі, але насправді є результатом інфікування волосяного фолікула.

Фурункули заповнюються гноєм і можуть бути дуже болючими та спричиняти навіть загальні симптоми, наприклад, підвищення температури. Зазвичай вони утворюються в місцях, які часто пітніють, наприклад, на обличчі, шиї, пахвах, грудях, у паху та на сідницях.

Оскільки фурункул має бактеріальну природу запалення, то основу лікування складають антибіотики місцевої або загальної дії. Якщо у вас з’явився одиничний фурункул скоріш за все лікар вам призначить антибактеріальні мазі, наприклад, левомеколь (ознайомитись ближче з такими засобами можна на сайті “Лекфарм”). У випадках, коли на тілі одночасно з’являється декілька фурункулів, або вони з’являються один за одним після місцевого лікування шкіри, пацієнтам може бути запропонована комплексна терапія.

Існує також кілька засобів від фурункулів, які допоможуть вам вилікувати їх вдома без медичної допомоги. Також запропоновані методи можуть використовуватись у вигляді додаткових процедур для пришвидшення загоєння фурункула. Важливо, щоб ви не давили фурункул та не намагалися силою дістати гній. Фурункул має дозріти самостійно, а потім прорватись, щоб гній витік. Саме в такій послідовності можна очікувати на успішне та швидке загоєння. Травмування фурункула може призвести до неприємних наслідків, навіть абсцесу.

Теплі компреси та грілки

Перше, що вам потрібно зробити, щоб позбутися від фурункулів – прикласти до запалення теплий компрес. Змочіть марлеву пов’язку або рушник в теплій воді, а потім обережно притисніть її до фурункула на 10 хвилин. Ви можете повторювати цю процедуру кілька разів протягом дня.

Для теплих компресів можна використовувати не лише чисту кип’ячену воду, але і відвари лікарських трав з антисептичною та протизапальною дією (ромашка, календула, череда).

 Так само як і теплий компрес, грілка може допомогти пришвидшити процес виходу гною. Можна накласти грілку на вологий рушник і покласти на уражену ділянку.

Процес дозрівання та відкриття фурункула може зайняти до тижня. Продовжуйте робити теплі компреси ще протягом трьох днів після того, як фурункул відкрився. Це покращить йог відтік.

Гігієна як головний ключ до швидкого загоєння фурункула

Оскільки фурункули на шкірі мають інфекційну природу, важливо, щоб місце запалення було завжди чистим та захищеним від навколишнього середовища.

Використовуйте антибактеріальне мило і теплу воду, щоб промивати фурункул двічі на день. Щоб фурункул швидше зажив, потрібно постаратися, щоб він був закритий. Після того, як ви промили фурункул та ділянку навколо нього, нанесіть чисту пов’язку, щоб він був покритий і захищений. Можна використовувати бинт або марлю.

Особливі заходи безпеки необхідні також, щоб не поширити інфекцію на інші ділянки тіла, які можуть виявитись вразливими. Доторкнувшись до фурункула або зони навколо нього, ретельно вимийте руки. Крім цього, вам слід щодня приймати ванну або душ, щоб зберегти шкіру чистою. 

Зняти сильний біль в місці запалення та знизити температуру тіла можна за допомогою нестероїдних протизапальних препаратів (парацетамол, ібупрофен).

Коли звертатися до лікаря

Як правило, домашні засоби від фурункулів допомагають прискорити процес загоєння або полегшити викликаний ними дискомфорт. Важливо пам’ятати, що для лікування фурункула потрібно 1-2 тижні. Якщо ваш фурункул все ще не проходить через цей час, вам слід записатися на прийом до лікаря.

Вам також слід звернутися до лікаря, якщо ви вже позбувалися фурункула вдома, проте у вас стаються рецидиви. Якщо з’являється більше фурункулів, шкіра навколо фурункула гаряча і болюча, або якщо у вас лихоманка, вам може знадобитися медична допомога.

Лікар зможе почистити фурункул від гною за допомогою хірургічного надрізу, а також призначити антибіотики с огляду на складність ситуації.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook