Як кинути курити? Тільки швидко! Пояснює професор медичної психології

Чому людям складно кинути курити, пояснює математична "теорія катастроф". Вона ж і підказує, як позбутися поганої звички раз і назавжди.

Позбутися звички курити більше шансів у тих, хто вирішує зробити це під впливом хвилинного поривання.

Британські дослідники з’ясували, що майже дві третини з тих, хто кинув курити незаплановано, через півроку не повернулися до цигарки. Серед тих, хто планував це зробити, частка таких набагато менша – 42 відсотки. Таким чином, імовірність того, що ті, хто вирішив позбутися нікотинової залежності раптово, не куритимуть через півроку і наступні п’ять років, удвічі більша.

Цікаво, що серед тих курців, які планували кинути, часові рамки коливалися від „трохи пізніше того ж дня” до „через кілька місяців”.

Професор медичної психології Роберт Вест каже, що ці результати може пояснити математична „теорія катастроф”, згідно з якою, якщо в системі скупчилася напруга, будь-яка незначна подія може спровокувати катастрофу. Тобто минулий досвід і нинішня ситуація спричиняють різні рівні мотивації напруги, за яких навіть невеликі „зачіпки” можуть спонукати людину кинути курити.

Загальновідомо, що невдоволення своєю звичкою провокує певну напругу. В Англії цю напругу посилює й закон, що обмежує куріння, й збільшення цін, й попередження про шкідливість для здоров’я. А якорі на кшталт роликів про те, що курцям треба діяти, змушують негайно зупинити цю напругу, катастрофу!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook