родовід

Як дослідити свій родовід: де шукати інформацію

Дослідити свій родовід на кілька поколінь можна, не виходячи з дому. Знайти необхідну інформацію можна на сайтах.
Якщо у вас є таке бажання, то дослідити своє коріння не так складно, адже нині архіви активно оцифровують та викладають у публічний доступ. Особисто я, не встаючи з дивану за один вечір, записала собі в дерево приблизно 50 людей у шести колінах до 1860 року, пройшовшись лише по одній гілці свого роду без бічних відгалужень. Далі треба вже фізично йти в архів, але я знаю, що за цією лінією я можу дістати інформацію приблизно до 1780-х років. Взяти чотири гілки – і будуть ті ж 200 імен.

Де шукати інформацію, щоб дослідити родовід

Поділюся посиланнями, які використовувала я:
  1. Сайт ridni.org пропонує не лише пошук за прізвищами, але й зведений каталог метричних книг – тобто пошук архівної документації по конкретному населеному пункту. Вводите назву населеного пункту, з якого походить ваш родич, дивитеся за які роки є метричні книги – і одразу можна дивитися те, що є онлайн, або записувати номери справ і йти по них у конкретний архів. https://ridni.org/catalog/
  2. Сайт familysearch.org – це як МайХерітедж на мінімалках. Реєстрація безкоштовна, доступна ціла купа оцифрованих архівів, можна створити своє дерево і прив’язувати кожне ім’я до конкретного документа, що підтверджує зв’язок. https://www.familysearch.org/uk/ 
  3. Сайти центрального державного архіву https://archium.cdiak.archives.gov.ua/ та регіональні (обласні) архіви зараз також пропонують велику кількість електронних матеріалів для дослідження.
  4. Спільнота UAGenealogy має багато цікавих та корисних матеріалів, люди діляться там своїм досвідом пошуку та знахідками, збираються для спільних пересилок генного матеріалу для дослідження. Також там можна знайти і винайняти спеціально навчену людину, яка дослідить ваш родовід за вас, якщо розбирати архівні матеріали вам особисто важко.
Хто шукає, той знайде!

Радимо також прочитати: Знаки і символи на вишиванці: як “прочитати” свою вишиту сорочку

Авторка – Ivanna Stratiychuk

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook