Життєві історії Здоров'я та краса

«Я була за крок від раку. Мені страшно подумати, що могло би статися…»

Повсякденні клопоти засмоктують наче болото: прибрати, приготувати, зібрати дітей до школи, сходити на роботу, господарство попорати. Виходить так, що на себе уже не вистачає ані часу, ні сил…

Хочу розповісти вам свою історію. Сподіваюся, комусь вона стане уроком. Мені ледь за сорок. Чоловік, троє дітей (наймолодшому сину шість рочків), робота, чимала господарка…

Повсякденні клопоти засмоктують наче болото: прибрати, приготувати, зібрати дітей до школи, сходити на роботу, господарство попорати. Виходить так, що на себе уже не вистачає ані часу, ні сил.

І ніби все добре, доки нічого не болить. Тому до медичного обстеження завжди ставилася легковажно, ніби з примусу обходила кабінети і проставляла печатки, аби чимшвидше отримати довідку.

Якось нам з колегами запропонували зробити мамографічне обстеження. Досі я ніколи не була на прийомі у мамолога, бо зі здоров’ям, здавалося, все було гаразд. Коли відверто, я навряд поїхала би сама до лікаря, бо для цього з роботи треба відпрошуватися…

А тут запропонувати обстежитися на місці, так би мовити без відриву від виробництва, в обідню перерву, адже в район приїхав мобільний мамограф. Тому пішла на обстеження разом з іншими жінками, радше за компанію, ніж з потреби.

Коли у мене діагностували патологію грудної залози, я була шокована. Якби я надалі зволікала з обстеженням… Мені навіть страшно подумати, що могло би статися. Від патології до раку один крок.

У мене, на щастя, наразі обійшлося без оперативного втручання. Нині хочу закликати усіх жінок: не проходьте медогляд задля галочки, не будьте байдужі до свого здоров’я. Що раніше буде виявлено хворобу, то вищі шанси на повне одужання. Своєчасне обстеження може зберегти вам життя.

Ольга К.

Дата публікації: 12.07.2018 img Поділитися