вишняк

Вишняк (вишнева наливка): швидкий спосіб приготування

Вишняк (вишневу наливку) можна зробити зі свіжих вишень і з заморожених. Кісточки виймати не треба, тому готувати швидко. А яка це смакота!

Була днями на презентації наливочок-настоянок у хорватському містечку Хум. Одні напої сподобалися, інші — не дуже. Повезу на сувеніри кілька пляшечок подружкам і точно знаю, що вони скажуть мені після дегустації: «Дуже непогано, але твій вишняк (вишнева наливка) — кращий» І то буде правда, бо, я вам скажу, мій вишняк — це дуже смачна річ.

Кожен раз він буває іншим: колись міцніший, колись — слабший, раз — солодкий, другий — з кислинкою. Все залежить від кількості цукру і горілки — основних інгредієнтів. А ще цей напій можна зробити і зі свіжих, і з заморожених вишень, що теж впливає на смак. В останньому випадку вишняк буде слабший. Але завжди він — дуже ароматний, зі стійким смаком вишень і… літа, якщо хочете. Рецепт — дуже простий, бо насправді це не зовсім вишняк, а вишнева наливка. Справжній вишняк готується значно довше і за складнішою технологією.

Треба зізнатися, що до рецепта цієї наливки додумалася я не сама. Він народився за мотивами полуничного лікеру Людмили Воропаєвої. Коли я вперше зробила невелику порцію цього напою, він мені так сподобався! Закінчився дуже швидко. Ще влітку. І сезон полуниці закінчився. Тому я почала експериментувати, і зробила наливки з малини і вишні. Саме вишнева прийшлася мені найбільше до смаку. Тому тепер я не тільки варю варення з вишень і заморожую ягоду на зиму, а й, обов’язково, роблю вишневу наливку. Іноді — із заморожених ягід.

Вишняк (вишнева наливка)

  • Кількість інгредієнтів для мого вишняку дуже умовна: приблизно 1,8 кг вишень з кісточками, 1,5 л горілки, 0,5 кг цукру. 

Свіжі вишні попередньо миємо: напій грати не буде, тому всі бактерії, які є на ягодах, нам ні до чого. Викладаємо вишні в банку чи дві, в залежності від маси. Заливаємо ягоди горілкою. Не економте: з якісної горілки вийде і якісна наливка. Закриваємо кришкою. Ставимо настоюватися вишню в алкоголі на найсонячніше місце в квартирі, будинку, саду, веранді тощо. Вишня повинна купатися не тільки в горілці, а й в сонячних променях. В залежності від погоди, вона настоюватиметься приблизно 5-7 днів.

Коли ягоди віддадуть рідині весь колір, і вона стане насичено рубіновою, пора їх проціджувати. В окремій ємності у нас тепер буде алкогольна рідина (просто залишаємо тимчасово її десь у шафці), а вишні (віджимати їх не потрібно) засипаємо цукром і знову ставимо на сонце.

Коли цукор під дією тепла на сонці повністю розтане (приблизно 2-3 дні, в залежності від погоди), зливаємо солодку рідину до першої — міцної. Поєднавшись, вони утворять ту саму вишневу наливку, яку ми і хотіли зробити. Споживати можна в той же день! Вишні можна використати для випічки чи навіть і просто з’їсти. Така собі, справжня «п’яна вишня» виходить. Дуже смачно — з сиром.

Споживайте з розумом, щоб — на здоров’я!

Порада господині. Останній раз я готувала вишневу наливку з заморожених вишень, які «дожили» до нового врожаю. Вишні були з кісточками. Так, я читала, що для наливок варто видаляти кісточки, бо під дією спирту вони можуть виділяти токсичні речовини. Але, чесно кажучи, алкоголь і сам по собі — дуже токсична речовина. Якщо його прийняти на душу багато. А якщо по «чуть-чуть», то, я вважаю, і ніякі токсини з кісточок не завадять. Але якщо маєте час і натхнення, то, видаляйте кісточки, на смак вишневої наливки це ніяк не вплине.

Авторка – Наталка Гурман

Радимо також інші перевірені рецепти домашніх наливок:

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook