Сім'я Стосунки

Встановіть межі в стосунках і навчіться казати “ні”

Перша людина, яку ви повинні любити, перш ніж починати нові стосунки, – це ви самі. Це єдиний спосіб встановити межі та дізнатися, наскільки далеко ви готові зайти. Коли ви закохані, встановіть межі.

Чи потрібні межі в стосунках? Можливо, ви ніколи ставили собі це питання, особливо коли були закохані. Проте важливо прямо зараз розпочати думати про те, як встановити ці межі.

Коли ви любите когось, ви знаєте, як важко казати “ні”. Є щось, що вам не подобається, але вам важко відмовитися або примиритися з цим. Це може бути тому, що ви любите і підкорилися своєму партнерові. Це може бути настільки серйозно, що ви повністю залежні від нього.

Коли ви закохані, казати “ні” необхідно

Коли ви закохані, потрібно сказати “ні” тоді, коли порушуються ваші цінності. Як і в будь-яких стосунках, іноді доводиться відмовляти та знаходити певну середину. Наприклад, якщо ви не хочете дивитися певний фільм, але вашому партнеру він подобається, ви можете докласти зусиль, колись і він піде на поступки.

Але що відбувається, коли ваш партнер намагається маніпулювати вами або ревнує вас до друзів?

Тепер важливо стояти твердо і сказати “ні”. Отже, дайте собі простір, якого ви заслуговуєте, і припиніть піддаватися. Проте якщо ви не можете цього зробити, без сумніву, вам буде дуже складно.

По-перше, ваша гідність повинна завжди бути вашим пріоритетом. Однак іноді любов робить вас настільки сліпими, що ви повністю віддаєте себе іншій людині, даючи їй заподіяти вам шкоду. Ось чому так важливо встановити межі в стосунках.

Такі фрази, як от «кожен, хто справді любить вас, змусить вас плакати» або «без тебе я ніщо», свідчать про те, що стосунки вимагають від вас терпіти тортури.

Виникають нескінченні ситуації, в яких ви повинні сказати “ні”. Отже, варто припинити підтримувати те, що, без сумніву, не є коханням. Натомість, це зловживання, контроль, маніпуляція і біль…

Отже, якщо ви любите, навіть якщо вам важко, ви повинні навчитися говорити “ні”. Це допоможе вам встановити межі в стосунках.

Зробіть це, коли інша людина порушує ваші кордони.

Визначте і встановіть межі в стосунках

Щоб дізнатися, які ваші межі, коли ви закохані, по-перше, потрібно подумати над своїми цінностями. Щоб зробити це, ви можете скласти перелік всього, що для вас важливе. Можливо, це повага, доброта, щедрість, свобода… Подумайте про них! А найголовніше – запишіть.

Після цього додайте стовпчик поруч із цими цінностями. Потім напишіть все, що може статися у ваших стосунках, щоб порушити ці цінності, і може призвести до розставання.

Це будуть ваші межі. Це те, що ви не бажаєте терпіти, і якщо це трапиться з вами, щойно ви скажете «ні», побудуйте стіну і розірвіть стосунки.

Думати про свої межі досить складно. Може здатися, що коли ви закохані, у вас немає меж. Насправді, це дивно, з чим ми іноді готові миритися у стосунках.

Можливо, межею для вас може бути невірність. Крім того, це може бути насилля, брехня або байдужість. Запишіть їх і запам’ятайте.

Що стосується ваших цінностей, ви повинні бути вірні їм і не терпіти тих, хто їх порушує.

Концепція любові

Причина, чому ви не знаєте, як сказати “ні” або встановити межі, щоб захистити цінності, на які ви заслуговуєте, – це те, що суспільство побудувало дуже нездорову концепцію любові, яка превалює сьогодні. Згідно з нею, любити означає віддавати все іншій людині – розум, тіло і душу, внаслідок чого на інших будується ваше власне щастя.

Ви вважаєте, що потрібно обов’язкового бути поруч з кимось, тому що бути самотнім – це ганьба!

Отже, коли у вас є партнер, ви можете зробити багато чого, щоб не втратити його. І це дає йому змогу порушувати ваші кордони.

Міцно встановіть межі у стосунках задля здорового початку. І коли ви чуєте розповіді про те, як багато жінок не повідомляють про насильство з боку своїх партнерів, а натомість до них повертаються, що, на вашу думку, відбувається?

У таких випадках важливо встановити межі стосунків. Вони дали своїм партнерам розтоптати їхню гідність і почали вірити, що вони заслуговують на все, що з ними відбувається.

Однак це не любов. Якщо ви закохані, ви повинні спочатку любити себе. Цінуйте себе і розберіться з власними цінностями. Потім встановіть кордони, які нікому не дозволено перетинати. Тільки тоді ви можете любити іншу людину і дати їй по-справжньому любити вас.

Дата публікації: 07.03.2019 img Поділитися