Дім Садиба

Як знайти хорошого ріелтора і захиститися від шахраїв?

Практично кожен, хто хотів продати, купити або орендувати квартиру чи будинок, задумувався про те, чи варто звертатися до ріелтора? Що має знати, вміти і робити ріелтор? Як розпізнати поганого і хорошого ріелтора?

Чи потрібен вам ріелтор

Звісно, знайти, орендувати чи купити житло можна самостійно, без допомоги посередника. Але в такому разі вам треба ретельно вивчити попит і пропозицію на ринку нерухомості, а також всі тонкощі процедури придбання чи оренди та взяти на себе повну відповідальність за ризики. Якщо ж ви у цій темі новачок або вам трохи бракує досвіду – варто звернутися до спеціаліста. Співпраця з ріелтором заощадить ваш час і гарантує професійний пошук підходящої для вас нерухомості.
Попри те, що до ріелторів ставляться неоднозначно, статистика свідчить, що за останні роки ріелтор дуже змінився – став більш гнучким щодо клієнта, більш освіченим у сфері законодавства, ведення документації, будівельних норм тощо. Зараз ріелтори працюють на клієнта і для клієнта. Треба тільки знайти профі.

Хто такий ріелтор і чим він займається

Це не агент, не брокер, не маклер. Ріелтор займається операціями на ринку нерухомості. Назва цієї професії походить від англ. realty – “нерухомість”. Ріелтор є посередником між продавцем і покупцем чи орендарем при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості або оренди. Тож послуги ріелтора – це не тільки проглядання квартир, а й супровід операції.
Ріелтор вивчає попит і пропозицію на ринку нерухомості. Підбирає або пропонує варіанти для продажу, покупки або здачі в оренду. Консультує клієнтів щодо характеристик об’єктів, погоджує договірні умови, оформляє операції з нерухомістю. Допомагає клієнтам у зборі необхідних документів і оформленні угод. Контролює виконання умов договору між покупцем продавцем. Ріелтор потрібен передусім для забезпечення безпеки операції, для захисту від шахраїв і аферистів.

Що має знати і вміти ріелтор

Рієлтор – це фахівець з операцій на ринку нерухомості. Він повинен знати стан ринку нерухомості; правила складання договорів і порядок оформлення документів; основи земельного і житлового законодавства, стандарти оцінки нерухомості, вимоги до технічних і інших характеристик об’єктів нерухомості. Якщо ваш рієлтор не відповідає переліченим вимогам, то краще пошукати людину яка дійсно є фахівцем у своїй справі.

Що робить ріелтор

Він підбирає своєму клієнту варіанти, які відповідають його побажанням, можливостям, поглядам. Допомагає клієнту здійснити юридично “чисту” угоду, перевірити право власності продавця. Забезпечує укладання і супровід договору, безпеку угоди від початку до завершення. Ріелтор зобов’язаний консультувати свого клієнта впродовж всього процесу пошуку житла, а також допомагати у форс-мажорних ситуаціях.

 

Як розпізнати поганого ріелтора

Він не завжди враховує побажання клієнта, сподіваючись, що підійдуть і ті варіанти, які є. Приховує недоліки нерухомого майна, нав’язує неякісний об’єкт, користується необізнаністю покупців про реальне становище ринку нерухомості. Він пропонує типовий договір оренди, куплі/продажу, закачаний із інтернету. Такий документ не враховує індивідуальні особливості, потреби і побажання клієнта. Якщо ріелтор нав’язливо рекламує свої послуги і обіцяє миттєвий результат – краще обійти його стороною.

Яким має бути хороший ріелтор

Хороший ріелтор багато знає і вміє. Він має бути комунікабельним, націленим на результат, стресостійким, працьовитим, висококультурним. Бажання клієнта для нього закон. Професійний ріелтор – це спеціаліст, який зводить до мінімум клопоти і ризики клієнта, забезпечує захист від аферистів, бере на себе відповідальність за “чистоту” і законність операції. Він має досвід роботи з подібними об’єктами, може професійно оцінити переваги і недоліки нерухомості.
При виборі ріелтора врахуйте наявність позитивних відгуків, рекомендації задоволених клієнтів. І головне – справжній хороший ріелтор думає не про свої потенційні доходи, а про інтереси клієнта. Якщо ви можете це сказати про свого ріелтора – отже, ви знайшли професіонала.


Якщо ви хочете вигідно і без ризиків продати, купити, орендувати або здати в оренду житло, варто все ж таки скористатись послугами професійного ріелтора. З власного досвіду рекомендуємо агентство нерухомості “Ріелт-Сервіс”, за адресою: м. Луцьк, пр. Волі, 6, 2 поверх, офіс 19 тел. 050 838 09 31.

Хоча вибір завжди залишається за вами!

Дата публікації: 10.09.2018 img Поділитися