Від шлункових захворювань лікує півонія

Ось як вилікувала гастрит звичайною півоною... Чудовий й ефективний засіб!

Коріння півонії і його надземна частина містять дубильні і ароматичні речовини, вуглеводи, ефірну олію, смолу, алкалоїди, мінеральні речовини і мікроелементи (залізо, марганець, мідь, магній, кальцій, стронцій, вісмут, хром та інші), органічні кислоти, флавоноїди, вітамін С, а також глікозид саліцин (який і визначає лікувальну властивість півонії).

Саме через наявність цих елементів півонія має протисудомну, протизапальну, заспокійливу, жовчогінну, кровоспинну, знеболювальну, бактерицидну і тонізувальну дії.

Нервова система. Півонія діє на центральну нервову систему заспокійливо. Допомагає зняти напругу. Підвищується працездатність. Людині стає простіше справлятися з тривожним і нав’язливим станом і фобією.

Безсоння. Нормалізується сон. Дія півонії сильніша за валер’янку в аналогічних випадках.

Як застосовувати: необхідно подрібнити кореневище і додати одну чайну ложку на одну склянку. Після цього потрібно настояти суміш в не дуже гарячій воді протягом ночі і вже випивати по одній столовій ложці на добу. Але дозування підбирається для кожної людини окремо.

Півонія садова за лікувальними властивостями мало чим поступається півонії незвичайній. Однак лікарською серед багатьох сортів та відтінків називають тільки ту, квітки якої забарвлені в рожево-фіолетовий колір.

Як заготовляти півонію: наземну частину обов’язково відокремите від кореневищ і сушити окремо. І робити це треба під час її цвітіння, бо саме тоді вона якраз у повному розквіті своєї краси й цілющої сили.

У народній медицині коріння півонії вважали за ефективний засіб лікування різних шлункових захворювань.

0,5 ч. ложки сухого подрібненого кореня півонії заварити склянкою окропу, настояти в теплому місці дві години, процідити й приймати по столовій ложці 4 рази на день.

Такий засіб очищає шлунково-кишковий тракт від слизу й нечистот, підвищує кислотність шлункового соку, посилює перистальтику кишок. Сприяє поліпшенню апетиту й травлення, лікує геморойні тріщини.

Півонія – один з найкращих засобів у випадках порушення менструальних циклів, оскільки в малих дозах ( половина чайної ложки кореня на дві склянки води вживали по столовій ложці чотири рази на день) – підвищує тонус м’язових стінок матки, збуджує місячні. Більші дози діють абортивно!

Для матерів, котрі годують немовлят, півонія в малих дозах – молокогінна. В період клімаксу – це болетамувальний, заспокійливий засіб. Завдяки цій дії на жіночі органи і назвали корінь півонії маріїним.

Але пам’ятайте – за наявності пухлин молочних залоз ліки з півонії протипоказані. Із порошків кореня робили ранозагоювальні мазі та користувалися ними від білокрів’я, ревматизму й подагри. У медичній практиці препарати півонії вживали по 5 крапель 3-4 рази на день проти головного болю, для поліпшення сну та підвищення працездатності. У деяких місцевостях підсмажені корінці використовують як заварку для чаю, а відварені – як приправу до м’яса.

 

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook