кава

Пити чи не пити, або Як кава впливає на вагу

Британські вчені дослідили, як кава впливає на вагу людини. Дослідження показали, що часте вживання кави сприяє тому, що у людини можуть з’явитися зайві кілограми.

Як від кави можна набрати кілограми?

За словами дослідників, кофеїн певним чином впливає на гормони, концентруючи вміст кортизолу, гормону стресу, який виробляють наднирники. У помірних кількостях він організму необхідний, оскільки регулює рівень глюкози в крові, активує мозкову діяльність, підтримує нервову систему.

Кофеїн, який міститься в каві, може стимулювати вироблення кортизолу. Кортизол вибігає в кров під час стресових ситуацій, а також у відповідь на фізичний і психічний стрес. Великі дози кофеїну або його вживання в чутливих до стресу періодах можуть підвищити рівень кортизолу.

  • Високі рівні кортизолу можуть призводити до збільшення апетиту, особливо на вуглеводи. Це може призвести до переїдання та сприяти набору зайвої ваги.
  • Кортизол може впливати на інсулін, гормон, який регулює рівень цукру в крові. Високі рівні кортизолу можуть збільшити вироблення інсуліну, що своєю чергою сприяє зберіганню жирів у тілі.
  • Рівень кортизолу також може змінюватися протягом дня. Зазвичай, рівень кортизолу ранковий час найвищий, і вживання кави в цей період може посилити цей ефект.
  • Високі рівні кортизолу можуть сприяти накопиченню жирової тканини у ділянці живота. Це може призвести до формування “живота стресу”, що пов’язане із збільшеним ризиком розвитку хвороб серця та інших захворювань.

Кава зранку: пити чи не пити? П’ять аргументів за і проти

Але не все так погано

Однак не треба забувати, що кава має ще й корисні властивості через високий вміст антиоксидантів.

  • Найважливіше – дотримувати норми вживання кави. Вплив кофеїну може різнитися у кожної людини. Люди реагують на кофеїн по-різному в залежності від своєї індивідуальної чутливості. Деякі можуть відчути більший вплив на рівень кортизолу, тоді як інші можуть бути менш чутливими.
  • З іншого боку, кава також може мати зворотний ефект на рівень кортизолу для деяких осіб, допомагаючи знизити стресовий вплив.
  • Кава містить кофеїн, який може збільшувати обмін речовин і сприяти спалюванню жирових клітин. Такий ефект може призвести до зниження ваги в деяких випадках.
  • Кофеїн може впливати на апетит, зменшуючи бажання споживати їжу. Це може призвести до меншого споживання калорій і, відповідно, до зниження ваги.
  • ава може підвищувати енергію і стимулювати фізичну активність. Це може сприяти збільшенню кількості спалених калорій і позитивно впливати на вагу.

Кава і життя у султанському гаремі: ароматна історія

Важливо, з чим саме ви п’єте каву. Додавання цукру, молока або інших інгредієнтів до кави може збільшити її калорійність. Якщо споживаєте каву з багатьма додатками, це може впливати на вагу через збільшення калорій у щоденній дієті.

Людям із певними медичними станами, такими як високий тиск чи серцеві проблеми, слід обговорити споживання кави з лікарем. Також важливо пам’ятати про загальну збалансовану дієту та фізичну активність для підтримання здорової ваги.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook