Квітник Сад

Весняний догляд за півоніями: як обрізати і підживлювати квіти

Півонії по красі і аромату не поступаються жодній квітці. Вони тендітні на вигляд, але витривалі і не примхливі. Ми розповімо як правильно доглядати за ними навесні.

Батьківщиною цих красивих квітів є Китай. У цій країні півонії люблять і поважають.

Доглядати за півоніями можна починати, коли зійде сніг. Як тільки ви помітите на поверхні землі червоні паростки, необхідно розсипати навколо рослин кінський або коров’ячий гній. Його попередньо можна перемішати з сумішами фосфору і калію. Азотних добрив рекомендовано вносити менше. Всю суміш необхідно перекопати на 3/4 багнета лопати. Після, грунт навколо кущів півонії слід розпушити і поверх усього насипати від трьох до п’яти сантиметрів перегною.

Півонії необхідно поливати навесні, якщо сухий сезон. Також слід мульчувати землю перегноєм.

Перед цвітінням півонії потрібен рясний полив. Фахівці рекомендують робити це за два тижні, приблизно в кінці травня-початку червня.

Також слід підгодувати ваші квіти. Добрива вносять теж за два тижні до цвітіння. Необхідно на кущ взяти два літри рідкої підгодівлі суміші 20-25 г калійного і 40-50 г фосфорного препарату.

Догляд за півоніями навесні продовжується у вигляді підпір для квітів. Для стебел півоній потрібно зробити надійну опору. Для цього зробіть невеликі поперечини з дерев’яних прутів, залишок дощок і т.п. Споруда має нагадувати дерев’яний вазон або клітку навколо кущів півонії. Головне не підв’язувати стебла. Це може нашкодити розпускання бутонів.

Якщо ви звернули увагу, що на кущі виросли нижні бутони, видалите їх, залиште тільки верхівкові бутони. Так ви отримаєте добре розвинені, здорові і великі квіти.

Дата публікації: 13.02.2019 img Поділитися