слимаки і равлики на городі і в квітнику

Як позбутися равликів і слимаків у городі та квітнику

Слимаки і равлики можуть буквально за кілька днів об'їсти рослини на грядці або квітнику, а якщо розмножаться у погребі - поїдять овочі. Список ефективних народних і хімічних засобів проти слимаків.

Равлики і слимаки завдають великої шкоди городу та квітнику. Їхній слиз здатен псувати рослину при потраплянні на листя. Та найгірше: слимаки ненажерливі і можуть просто залишити господаря без врожаю і зіпсувати квітник.

Удень слимаки ховаються у темних вологих місцях, у верхньому шарі ґрунту. А вночі вибираються на грядки, під’їдають листя і плоди.

Поширенню слимаків на присадибній ділянці варто запобігати, вживаючи профілактичних заходів. Слід позбутися осередків, де можуть ховатися і розмножуватися ці шкідники. Варто дотримуватися таких порад:

 • регулярно виполювати бур’яни,
 • розпушувати верхній шар ґрунту,
 • прибирати купи рослинних решток, які залишаються після прополювання.

Як позбутися слимаків і равликів

Щоб позбутися слимаків і равликів, не існує одного супердієвого засобу, який з першого разу усіх знищить. Варто поєднувати різні способи боротьби зі слимаками.

 1. Збирати слимаків. Потрібно регулярно обходити свої грядки зранку по росі та вночі, у вологу погоду, після дощу, збираючи усіх шкідників. Можна ввечері розкласти у місцях скупчення равликів мокрі ганчірки або дощечки – вони їх приваблюють, а вам спрощують збирання “врожаю”. Зібраних слимаків можна залити окропом або вкидати у концентрований розчин солі. Зверніть увагу: збирати слимаків потрібно у гумових рукавичках, адже деякі види є токсичними і можуть мати негативний вплив на здоров’я!
 2. Приманки і пастки для равликів. Пиво. кефір, компот, солодка вода – усе це слимаки дуже люблять і залюбки попрямують у пастку. Нею може слугувати обрізана пластикова пляшка. Зранку пастку потрібно перевірити і всіх слимаків знищити.
 3. Кукурудзяна крупа (дрібного помелу). Її слід розсипати у міжряддях.
 4. Деякі види курей та індокачки полюбляють їсти слимаків (спершу треба домішувати слимаків до корму, а потім почнуть самі їх шукати), а також іноді ласують равликами коти, їжаки, птахи.
слимаки
Фото Світлани Пігур

Слимаки у підвалі? Допоможе сіль

Як прогнати слимаків із городу та квітника

Деякі речовини здатні відлякувати слимаків і равликів. Наприклад, пряні рослини, як-то часник, цибуля, розмарин, лаванда. Їх варто вирощувати у міжряддях.

 1. Негашене вапно (20-30 г на 1 м/кв.). У суху погоду посипте вапном грядки пізно ввечері, коли равлики виповзають на трапезу. Також негашеним вапном можна позбутися слимаків у погребі, а також варто для профілактики обробляти погріб щороку перед закладанням нового врожаю.
 2. Порошок гірчиці (50 г на 300 мл). Таким розчином слід обприскати рослини, щоб віднадити від них слимаків.
 3. Сіль вбиває слимаків. Але посипати нею грядки недоречно, адже знищить і рослини. Ще один мінус – її розмиває вода. Але у теплиці при крапельному поливі. коли вода підведена під рослини, сіль можна використовувати.
 4. Серед ефективних хімічних засобів господарі називають такі, як “Уліцид”, “Слимакс”, “Брос від слимаків”, “Патруль”. Але дуже уважно читайте інструкцію перед застосуванням! Ці препарати токсичні і деякі з них не можна застосовувати на грядках з городиною.

Як знищити плодожерку, слимаків і кліщів без хімії?

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook