Дім Садиба

Слимаки у підвалі? Допоможе сіль

Слимаки облюбували ваш підвал чи льох? Спробуйте ці перевірені засоби, вони точно допоможуть у боротьбі зі шкідниками!

Слимаки не тільки завдають шкоди плодам, зокрема картоплі, білоголовій капусті, але й є носіями цілої низки хвороботворних організмів, вірусів, а також паразитів. У дорослому стані ці паразити здатні перекочувати на домашніх ссавців і птицю, провокуючи тим самим різні небезпечні захворювання.

Слимаки полюбляють темряву, помірну температуру і надмірну вологість. Ідеальними місцями їхнього проживання є підвали, льохи і тінисті місця, куди не проникає сонячне світло. У підвал слимаки можуть потрапити разом із зібраним урожаєм. І шкоди запасам ці молюски заподіюють не менше, аніж на городі.

У разі якщо слимаки потрапили в підвал, необхідно вжити заходів щодо їхнього знищення. Препарати проти комах-шкідників (інсектициди) не діють на слимаків, тому обприскувати підвал ними марно. Та й небезпечно, тому що можна отруїтися. На цих шкідників впливає ряд препаратів, що належать до категорії молюскоцидів (наприклад, слимакоїд, метальдегід або інші препарати, виготовлені на основі метальдегіду).

Слимаків вбиває мідний купорос та свіжогашене вапно

Якщо таких немає, то підійде звичайний мідний купорос. Слимаки також бояться солі, бо вона роз’їдає їхні ніжні покриви, завдаючи сильного болю. Краще використовувати технічну сіль, якою посипають проїжджу частину дороги взимку. Треба розсипати її у підвалі на підлозі і полицях, розподіляючи тонким шаром. Після такої процедури молюски не зможуть переміщатися. Аналогічний ефект забезпечує застосування свіжогашеного вапна, пилоподібного суперфосфату і попелу.

Проте боротьба зі слимаками – не разовий захід. Адже цей шкідник відрізняється надзвичайною плодючістю, оскільки є гермафродитом. Тому, знищивши більшість слимаків у підвалі, слід перевірити наявність уцілілих. Ті, що залишилися, незабаром розмножаться.

Якщо слимаки комфортно почуваються у вашому підвалі, треба зробити його менш вологим. Узимку можна боротися з вологою за допомогою хлористого калію, який швидко вбирає її надлишки. Досить насипати в банки порошок цієї речовини і розставити в кутах льоху. Такий спосіб дієвий, якщо у вас невеликий льох. Можна також на дно підвалу насипати шар піску, а зверху 10 см дрібного гравію.

Ще одним ефективним способом осушення льоху є розкидання тирси. Її розподіляють рівномірно по всій підлозі на ніч, а вранці виносять на просушування. Процедуру слід повторювати кілька разів. Але надалі треба подумати про облаштування в підвалі правильної вентиляції.

Дата публікації: 07.12.2019 img Поділитися