Город Квітник

Як зробити компостер для органічних добрив

Компост – суміш органічних речовин, що розкладаються за допомогою мікроорганізмів. Щоб його приготувати, нам необхідно мати компостер, який можна купити у магазинах або просто зробити власноруч.

Від зовнішнього вигляду і ціни компостера якість приготовленого компосту не залежить. Вони бувають дуже різноманітні, в залежності від фантазії і можливостей садівника.

Це компостери з пластмаси, дерева, сітки, також вони бувають різних форм та розмірів, залежно від потреб. Компостер – це ідеальний спосіб безкоштовно приготувати органічні добрива для саду і городу.

collage_komposter1.jpg (225.39 Kb)

У кожного компостера є свої плюси. У відкритого дерев’яного, чи зробленого із сітки компостера перевага в тому, що він пропускає вологу і повітря. Об’єм його повинен бути не менше 1 кубічного метра. Пластмасова чи металева ємність (яка закривається) добре зберігає тепло і є більш мобільною: її можна поставити будь-де і в будь-яку мить переставити у потрібне місце.

collage_komposter3.jpg (245.55 Kb)

Ще однією перевагою такого компостера є можливість викидати туди м’ясні відходи, які значно підвищують кількість корисних добрив у готовому компості, але він повинен закриватися від щурів і мишей.
Кожен компостер повинен мати двері для зручного доступу до готових добрив.

collage_komposter2.jpg (136. Kb)

Чим корисний компост?

  • є одним з найкращих органічних добрив, який при внесені у грунт наповнює його великою кількістю мікроелементів;
  • найдешевший і практичний засіб для правильної структури грунту, він збільшує вологостійкість у грунті і розпушує його;
  • може використовуватися як мульча, що зберігає вологість і приглушує ріст бур’яну;
  • у компостній ямі знаходяться і розмножуються дощові хробаки, які, власне, займаються приготуванням компосту.

Приготування компосту – це дуже корисний процес для садівника: він значно полегшує роботу у саду, адже вам не потрібно вивозити зі своєї території садове сміття (скошену траву, листя, кухонні відходи, тирсу, дрібні гілочки), достатньо зробити компостер і викидати туди сміття для переробки у добриво.

Дата публікації: 01.06.2022 img Поділитися