Дизайн Сад

Як обрати ідеальну гойдалку для саду

Кожен дачник, який знає толк в якісному відпочинку, прекрасно розуміє необхідність на дачі спеціальних меблів. Одним з таких предметів є садові гойдалки, які допоможуть вам відпочити і розслабитися в будь-який погожий день.

Види садових гойдалок

Як правило, більшість варіантів, про які ми будемо говорити, не беруть участь в розпродажі садових гойдалок, це замовні моделі, які також користуються попитом, але тільки в своїй ціновій категорії.

Дитячі гойдалки

Невеликі, часом, навіть мініатюрні дитячі садові гойдалки часто пропонуються магазинами і інтернет-магазинами. Це міцна металева конструкція, яка має підвищену стійкість. Вона обов’язково розрахована на певну вагу, найчастіше, дуже маленьку (хитрість виробників для частої заміни гойдалок на нові), забезпечена всіма необхідними для дитини зручностями і цікавим дизайном, щоб привертати увагу. При покупці таких гойдалок, необхідно простежити за якістю виробу, надійністю з’єднань, міцністю канатів, комфортом і захистом.

Готові або стандартні гойдалки

Це самий зручний варіант в тому випадку, якщо вам необхідно швидко поставити гойдалки на дачі, або зібрати їх. Але, як би не розхвалювали продавці подібний товар, і які б характеристики не були прописані в гарантійних документах, постарайтеся приділити особливу увагу якості виробу і відповідності його вашим вимогам.

Якщо ж дивитися на такі гойдалки, як на звичайний товар, дачні меблі та не дорогу покупку, то це зручне пристосування, яке може витримати вагу двох або трьох осіб, укомплектоване навісом від спекотного сонця, м’яким сидінням для підвищення комфорту, а також деякими доповненнями.

Гойдалки-дивани

Це практично стандартні гойдалки, але вони укомплектовані більш зручним посадковим місцем: м’яка спинка, широка подушка на сидінні, інші зручності. Цей вид найбільш підходить для людей старшого віку, які вже використовують гойдалки, як звичайну лавку з плавним ходом. І правильно, адже амплітуда гойдання у них набагато менша, і вони навряд чи підходять для дитячих забав. Всі ж інші технічні характеристики практично ідентичні стандартним.

Гойдалки садові з дерева

Це дійсно садові гойдалки люкс-класу, які значно відрізняються від звичайних і недорогих гойдалок. Декоративний, дуже привабливий зовні і комфортний варіант, який підійде для установки, як на дачі, так і на території дорогої вілли. Вони відмінно впишуться в будь-який ландшафтний дизайн і оригінально доповнять його своїм виглядом.

Але, будьте готові до того, що ціна садових гойдалок з дерева дуже кусається, і це правда. Адже виробництво моделей такого виду передбачає використання дорогих матеріалів, якісних з’єднань і механізмів, фурнітури та декору. Тим більше що практично кожна подібна модель виконується чітко за індивідуальним замовленням, відповідного вашим вимогам, а значить, вартість вкладається не лише матеріал і робота, але також оригінальність та ексклюзивність виробу.

Металеві садові гойдалки

Такий вид також передбачає величезний асортимент пропозицій. Адже ви завжди можете вибрати і купити садові гойдалки недорого, зі звичайної профільної труби, ланцюгів і дерев’яного сидіння. Але можете і звернути увагу на моделі класу Преміум та Люкс, де представлені більш дорогі садові меблі – гойдалки з декоративною ковкою. Тут передбачається тільки ручна робота, якісне виконання, а також індивідуальність вимог замовника.

Говорячи про зовнішній вигляд подібних виробів, можна підкреслити лише те, що він ідеальний, і відмінно вписується в стиль ділянки і весь ландшафт, особливо, якщо це буде готовий комплект садових меблів, наприклад, набір з кованого столика і стільців, альтанка з елементами ковки і так далі.

Як вибрати садову гойдалку

Існують давно напрацьовані параметри, які можуть зорієнтувати покупця на правильний вибір і придбання якісного виробу. Рекомендуємо звернути на них особливу увагу:

  • Ціновий сегмент і виробник. Саме з цього і слід почати. Визначивши власну фінансову можливість, вам необхідно вибрати товар, орієнтуючись на багато показників. Але, відразу, ми б радили обрати виробника, відгуки про садові гойдалки якого тільки позитивні;
  • Матеріал виробництва і вид гойдалок. Тут теж багато що залежить від бюджету, але в будь-якому ціновому сегменті ви завжди повинні віддавати перевагу якості: гарне дерево, метал, пластикові елементи, їх екологічність і безпека, якість складання, склеювання, з’єднань і так далі;
  • Розмір гойдалок. Визначивши перші кілька пунктів, слід вибрати оптимальний розмір. Тут вже трохи простіше: якщо гойдалки необхідні просто для відпочинку, досить двомісних, якщо ж сім’я велика або на дачі передбачається частий відпочинок компанії друзів, можна вибрати і тримісні гойдалки;
  • Максимальне навантаження. Залежить воно від кількості місць і класу виробу, варіюється від 150 до 400 кг. Якщо є можливість, краще придбати гойдалки з максимальним навантаженням, так конструкція і всі механізми будуть менше страждати від ваги;
  • Діаметр несучого елемента. Зверніть увагу на товщину та міцність каркасу. Тут обов’язково повинен бути запас міцності під велику вагу, особливо, якщо гойдалки тримісні і розраховані на навантаження до 400 кг;
  • Форма опори. Найчастіше від цього фактора залежить стійкість, а отже, і безпека. Також, від форми опори і самої підставки залежить можливість розміщення гойдалок на різному покритті ділянки: на газоні, в саду на м’якому грунті або ж на твердому покритті (асфальт, бетон) біля будинку, патіо, басейну, альтанки і так далі;
  • Конструкційні особливості. Амплітуда розгойдування, висота сидіння від землі і регулювання, можливість зміни кута спинки, форма і регулювання підлокітників (поличок, підстаканників), функція фіксації та інші параметри і, може навіть дрібні нюанси, дозволять визначити і встановити необхідний рівень комфорту;
  • Комплектація. Від цього параметру залежить зручність використання гойдалок: подушки-сидіння, подушки-спинки, спеціальні м’які накидки, водонепроникні тенти для садових гойдалок, подарункові пледи, додаткові підстаканники, можливість підключення портативного освітлення, тощо.
Дата публікації: 26.03.2021 img Поділитися