Іграшка-стопер для дверей захистить стіни та меблі. Майстер-клас

Двері або вікно при відкриванні впираються в стіну чи меблі? Діти гепають ними і жодні вмовляння не діють? Запропонуйте їм розвагу – пошити разом кумедного восьминога або курочку, м'яку іграшку і стопер для дверей водночас.

Майстер-клас із пошиття дуже корисної іграшки-стопера для дверей провела Ольга Дорошенко:

Отже, вам знадобляться: клаптики тканини або дитячі речі, із яких вони виросли, – чим різноманітніше, тим цікавіше; наповнювач (у мене був холофайбер, дві упаковки по 20 грн, продається в магазинах для творчості) і жменя піску – про інші варіанти розкажу пізніше; пара очей (можна купити там же або вишити, або використати ґудзики, намистини, обтягнути тканиною пару квасолин або просто намалювати маркером). Ну і все для шиття – лінійка, олівець, крейда чи тонкий обмилок, нитки, голки, булавки, ножиці. В ідеалі – швейна машинка, але цілком можна обійтися і без неї.

Крок 1. Креслимо  викрійку бажаного розміру. У мене готова іграшка вийшла приблизно величиною з літрову банку – от на неї цілком можна орієнтуватися. Міряємо висоту (нехай буде 20 см). Ширина має бути трохи меншою – наша фігурка буде вищою, ніж ширшою. Беремо приблизно 15 см. Малюємо «ковпачок» 15Х20, з усіх боків додаємо по 1 см припуску на шви. Таких деталей нам потрібно дві – це й буде тіло восьминога.

Згадуємо шкільний курс математики: ширину нашої деталі ділимо на 3,14 – отримуємо радіус круга-основи. У нашому випадку 15:3,14=4,78 см. Для нашої «надточної» ручної праці цілком вистачить вважати це за приблизно 5. Креслимо круг, додаємо по сантиметру навколо. Таких кругів вирізаємо три.

 

Крок 2. За мацаки може слугувати будь-що: відрізки різнокольорових стрічок, в`язані мереживні смужки, навіть декоративні шнури, зав`язані вузликами на кінцях. Я мацаки не полінувалася пошити кожен з іншої тканини. Для цього довільної (на ваш смак) довжини і шириною приблизно 15:4=3,75 см (чотири штуки з кожного боку майбутнього восьминога) викроюємо (не забувайте додавати по 1 см зусібіч на шви) вісім пар деталей.

Крок 3. Приступаємо до власне пошиття. Складаємо деталі мацаків попарно лицем одна до одної, сколюємо булавками і прошиваємо по контуру – уздовж довгих сторін, розвертаючись машинкою в куточку, не виймаючи при цьому голку з тканини. Вивертаємо на лице через коротку незашиту сторону за допомогою олівця. Отримуємо вісім різнокольорових ковбасок. Їх теж можна наповнити холофайбером, але я зробила  пласкими – для чого відпрасувала, розрівнявши шви. Так само, склавши лицем до лиця, по зовнішньому краю зшиваємо основну деталь.

Крок 4. Приступаємо до збирання готової іграшки. Приколюємо по чотири мацаки вздовж нижнього відкритого краю кожної половинки. Для надійності можна прокласти шов на відстані 1 см від краю, т.ч. додатково їх закріпивши. У принципі, на цьому етапі можна й зупинитись. Ну, не вийшов стопор для дверей – зате маємо чудову іграшку для лялькового театру)))

Якщо це не ваша мета – продовжуємо працювати. Тепер – найскладніше. Лицевою стороною до лиця нашої заготовки приколюємо і пришиваємо денце (один із кругів). Робота марудна, вручну це значно зручніше робити, ніж на машинці. Залишаємо незашитим відрізок приблизно 5-7-10 см (це не принципово). Вивертаємо виріб. Уже на щось схоже, правда?

Крок 4. Зшиваємо разом, залишивши невеликий відрізок, інші два круги. Їх можна навіть не вивертати, і не заморочуватися лицем/виворотом – однак це невидима внутрішня, проте дуже важлива деталь.

Крок 5. Відкладаємо всю цю творчу майстерню на завтра і йдемо гуляти (це не жарт). Цей етап можна пропустити лише в одному випадку: якщо вашого восьминога ви плануєте наповнити горохом, приміром, або подібними силіконовими чи пластиковими кульками. І то, напевно, доведеться прогулятися до найближчої крамниці))) Ми ж гуляємо не до крамниці, а до парку/пляжу/найближчої будови чи ремонту дороги. Гуляємо не просто, а з ємністю приблизно з півсклянки. Гуляємо доти, поки не натрапимо на відносно чистий пісок – такої кількості буде цілком достатньо. Повернувшись, наш пісочок ретельно миємо, прожарюємо у духовці чи мікрохвильовці і лишаємо сушитися. Балкон, підвіконня, батарея – залежно від пори року й погоди.

 

Крок 6. Повністю висохлий пісок через залишений незашитим отвір всипаємо у наш круглий мішечок, можна використати лійку чи просто скрутити ріжок із паперу. Зашиваємо наглухо. Пісок має сидіти там, як сало в посилці, і ніяк не проявляти себе назовні.

Крок 7. Якщо ви вирішили наповнити іграшку горохом – наповнюйте. Нам – трохи складніше. Наповнюємо досить щільно холофайбером, рівномірно розподіляючи його по всьому об`єму. Через той же отвір вкладаємо наш круглий мішечок із піском. Справилися? Тепер зашиваємо з зовнішньої сторони, вручну, дрібними стібками залишену ділянку. Усе. Готово.

А, ні! Лишилися ж очі – приклеюємо, пришиваємо, вишиваємо, малюємо, як уже вам до вподоби. Отепер точно все.

Моїм дітям, до речі, восьминога стало шкода буцати щоразу дверима, і він зайняв почесне місце на тумбочці. Дітям 23 і 27, раптом кому цікаво. Пошию їм для дверей курочку – швидше, простіше, і, сподіваюся, практичніше.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook