Дизайн Майстер-клас

Як реставрувати старі меблі своїми руками. Майстер-клас та фото-ідеї

Маєте старі меблі? Не спішіть їх викидати. Ви зможете їх оновити і навіть перетворити на ексклюзивний декор інтер’єру. Причому це можна зробити своїми руками, не будучи ні реставратором, ні художником, ні дизайнером, ні столяром.

Як пофарбувати дерев’яні меблі

Щоб стару дерев’яну річ зробити новою, потрібно виконати такі етапи: зняти старе покриття за допомогою шліфувальної машини або металевої щітки, зачистити поверхню наждачним папером, заробити щілини шпаклівкою для дерева, заґрунтувати, зачистити наждачкою, пофарбувати. Важливо наносити фарбу тонким шаром, щоб не утворювалися патьоки. За потреби, можна шкурити кожен шар фарби. Для надійності покриття зверху можна нанести кілька шарів корабельного (яхтного) лаку.

Щоб оновити старий дерев’яний стілець із м’яким сидінням і спинкою, потрібно зняти текстильні елементи, почистити всю поверхню наждачним папером. Тричі покрити лаком, щоразу зачищаючи наждачкою після повного висихання. За розміром основи для сидіння і спинки вирізати шматок поролону, синтепону і тканину (два останніх – із запасом) і прикріпити меблевим степлером. За допомогою цвяхів основу прикріпити на місце.

Як пофарбувати металеві меблі чи елементи

Аби іржа не проступила через фарбу, поверхню потрібно обробити: спершу нанести засіб проти іржі, потім ґрунтовку і насамкінець фарбу для металу.

Як нанести візерунки

Якщо ви навіть на грам не художник, зробити на меблях красиві візерунки вам точно вдасться. Це може бути абстрактний або геометричний малюнок, яких можна зробити за допомогою малярного паперового скотчу. Наклеюєте скотч, проміжки зафарбовуєте, а після висихання скотч знімаєте – і маєте красиві рівні смужки, фігури чи абстрактний малюнок.

Також можна наносити малюнки за допомогою готових трафаретів. Можна роздрукувати картинку і нанести її на поверхню за допомогою копіювального паперу, далі – розмалювати.

Як зістарити нові речі

Нові речі можна зумисне зістарити, тобто надати вінтажного вигляду. Це можна зробити за допомогою бітумного лаку, сухих пігментів, воску, кракелюру та інших.

Один з найпростіших варіантів зістарити нову річ – за допомогою звичайної парафінової свічки. На неґрунтований дерев’яний виріб потрібно нанести темну фарбу, дати повністю висохнути. Обробити поверхню дрібнозернистим наждачним папером. Далі натерти кути та ребра свічкою і нанести другий шар фарби, цього разу світлої. Вона не покриє кути і ребра (оскільки на них парафін) і вони будуть темніші за іншу поверхню. Коли фарба повністю висохне, знову пройтися по поверхні наждачкою.

Дата публікації: 22.03.2021 img Поділитися