Дім Садиба

Що робити з непотрібними речами

Немодний одяг, посуд, стара та зламана побутова техніка, яка стоїть на балконі – весь цей мотлох займає місце в будинку, однак, абсолютно нікому не потрібен. До того ж необхідно звільняти місце для нових речей і спогадів. Залишилося тільки з’ясувати, куди подіти непотрібні речі.

Ніби й непотрібне барахло, але позбутися шкода. Що робити, не зберігати ж його вічно? Настав час розлучитися з непотрібними речами. Навести порядок в квартирі, позбутися від непотрібних речей повина кожна поважаюча себе людина. Триматися за минуле, захаращувати свій будинок – не кращий спосіб зберігати спогади.

Кому віддати старі речі?

Для когось річ непотрібна, а для когось – цілий скарб. Самим шляхетним способом позбутися від непотрібних речей буде віддати їх нужденним. Існує безліч місць, куди віддають непотрібні речі.

Дитячий одяг, іграшки, аксесуари для малюків, які знаходяться ще в хорошому стані, але вже не потрібні, можна віднести у притулок. Для сиріт ці речі стануть чудовим подарунком. Тільки попередньо необхідно випрати одяг, почистити іграшки, адже ними будуть користуватися дітки. Одяг дорослих, ковдри, подушки, постільну білизну можна віддати в благодійні організації.

Стару поламану техніку, речі, які вже неможливо використовувати, можна здати на вторинну переробку.

У кожному місті є пункти прийому вторсировини. Замість того щоб викидати речі і забруднювати планету, збільшуючи звалища, можна вчинити розумніше – віддати їх на запчастини в ремонтні майстерні.

Це допоможе зберегти навколишнє середовище. Меблі, справну побутову техніку можна подарувати друзям або знайомим на дачу. Вони зможуть облаштуватися і будуть вам дуже вдячні.

Продаж непотрібних речей

Одяг, посуд, техніку і електроніку, які ще можуть використовуватися, можна продати на інтернет-аукціонах або здати в комісіонку. Плюсом комісійного магазину є те, що можна відразу віднести всі непотрібні речі, не потрібно буде спілкуватися з кожним потенційним покупцем. Просто віддати речі і чекати, поки вони продадуться.

Ціну в комісіонці призначає товарознавець, вона буде досить низькою, до того ж магазин бере комісію за послуги. Якщо товар буде довго “висіти”, можуть знизити ціну. Речі в будь-який момент можна забрати з магазину, тільки доведеться заплатити від 5 до 10% від їх вартості. При здачі речей в комісіонку необхідно надати документи на техніку і електроніку, а до одягу додати чек з хімчистки.

Ще одним місцем, де продаються непотрібні речі, є інтернет-аукціон. Тут продавати речі вигідніше, але і складніше. Необхідно зробити якісні фотографії товару, описати всі його переваги, недоліки, вести листування із зацікавленими покупцями, відповідати на дзвінки.

Якщо пощастить, річ може продатися швидко, але буває, що вона висить тижнями, місяцями, а то й роками.

Другий шанс для непотрібних речей

Деякі речі, які вийшли з ужитку, заслуговують другого шансу. Завжди можна зробити гарні, корисні вироби з непотрібних речей. Є безліч способів, як перетворити старі речі в нові вироби, які прикрасять будинок чи згодяться в господарстві.

Зі старих джинсів або шкіряної куртки можна зшити сучасну стильну сумку. Непотрібні диски, поламані на шматочки і наклеєні на основу, перетворяться в диско-кулю.

А скільки всього можна зробити з пластикових пляшок. Зібрані разом вони стануть відмінним плотом, який можна використовувати замість надувного матраца.

Дуже красиві квіти, листочки виходять з пляшок. Можна вирізати багато таких квітів і листочків і скласти чудову композицію для інтер’єру. Якщо прикріпити їх на каркас, а всередину вставити лампочку, вийде світильник.

З старих чашок і баночок можна зробити горщики для квітів. В маленьку чашку посадити кактус або розсаду. Старі меблі просто оновіть, наприклад, за допомогою декупажу. Стілець або комод буде виглядати зовсім по-новому.

Дитячі носочки, як правило, не зношуються, тому з них можна зшити іграшки. З шкарпеток виходять чудові мавпочки, пупси, зайчики, ведмедики, виготовити їх дуже легко. Старі піддони, що залишилися після будівництва, можуть перетворитися на відмінні дачні меблі, з них можна спорудити лавку, столик, комод.

Прочитані газети – не тільки оригінальний обгортковий матеріал, але і матеріал для творчості. Приміром, дуже просто сплести з газетних джгутів підставки під чашки, трохи складніше плететься кошик. Якщо газетні вироби пофарбувати і покрити лаком, відрізнити їх від солом’яних буде дуже складно.

Зі старих речей можна зробити дуже багато виробів, головне – проявити фантазію. Якщо ж уяви не вистачає завжди можна підглянути ідеї в мережі. В наш час запит: друге життя непотрібних речей, став дуже популярним.

Людям необхідно проявляти творчість, це робить їх радісними, щасливими, а усвідомлення того, що своїми витворами вони продовжують життя речей, зберігають навколишнє середовище, дарує їм задоволення.

Джерело

Дата публікації: 06.04.2019 img Поділитися