Дім Садиба

Відтепер можна узаконити будинки та дачі, побудовані без дозволу

Будівельна амністія поширюється не на всі будівлі, а тільки на житлові будинки, садові та дачні будиночки, господарські будівлі та споруди загальною площею до 300 кв. метрів.

Закон про амністію самобудов набув чинності. Будинки і дачі, сараї і гаражі – все, що набудували за неповні чверть століття українці без дозволу держави, відтепер можна узаконити.

Мова йде про споруди до 300 м квадратних. Вигоди для власників очевидні. Самовільно зведений будинок або дачу можна продати, передати у спадок, провести там газ або воду. А ось якщо узаконив – всі дороги відкриті. Але, виявляється, це вигідно не тільки власникам.

За незаконне будівництво будівель в Україні покладаються не дуже великі штрафи від 4 250 гривень.
Але сьогодні штрафують не дуже активно.

Можливо їх було б менше, але до недавнього часу процедура законного будівництва була вкрай складною, довгою і заплутаною.

“Будівельна амністія” поширюється не на всі будівлі, а тільки на житлові будинки, садові та дачні будиночки, господарські будівлі та споруди загальною площею до 300 кв. метрів, а також сільгоспбудівлі.

На думку юристів, цей щедрість держави – дуже прагматична.

Оплачувати податок доведеться відповідно квадратурі, а це значить – попереду ревізія площ всіх без винятку споруд і прибудов. І якщо у вас більше 120 квадратних метрів – вітаємо: ви платник податку на нерухомість.

Можна, звичайно, не поспішати з легалізацією – але рано чи пізно і податок заплатиш і штраф.

За матеріалами

Дата публікації: 24.04.2018 img Поділитися