Квітник Сад

Чи можна садити тюльпани навесні і як за ним доглядати

Тюльпани одними з перших прикрашають відтанувшу після зимових морозів землю, стаючи ознакою чергової перемоги весни. Посадку цибулин прийнято робити восени, щоб вони пустили паростки на початку весни. А що, якщо з якихось причин це не вдалося зробити вчасно?

Сьогодні поговоримо про те, чи можлива посадка тюльпанів навесні, коли і як посадити цибулини, щоб квіти з’явилися в цьому ж році.

Час посадки тюльпанів: осінь, зима, весна

Осіння посадка. В ідеалі цибулини тюльпанів повинні провести всю зиму в ґрунті. Промерзання і подальше поступове відтавання підготують їх до відновлення життєвих сил і цвітіння. Зважаючи на це, посадкою тюльпанів садівники займаються пізньою осінню при мінімальній плюсовій температурі.

Зимова посадка. Якщо з яких-небудь причин правильний термін посадки пропущено, але міцні морози ще не охопили землю, краще зробити посадку не чекаючи весни. Грудень більш кращий для висадки цибулин у відкритий ґрунт, ніж березень.

Весняна посадка. До посадки цибулин навесні слід приступати тільки в разі, якщо цього не вдалося зробити восени і на початку зими. Знаючи деякі хитрощі, можна домогтися цвітіння тюльпанів в цьому ж році, але появи бутонів слід очікувати значно пізніше, ніж зазвичай.

Коли і як правильно садити тюльпани навесні

Щоб цибулини тюльпанів зберегли життєвий потенціал, їх важливо правильно зберігати. Якщо ви хочете, щоб ніжні квіточки розквітли цієї ж весни, зробіть так:

  • безпосередньо перед висадкою покладіть цибулини в холодильник на добу;
  • дістаньте посадковий матеріал і замочіть його в слабкому розчині марганцівки;
  • висадіть цибулини тюльпанів в грунт.

Примітка. Посадку слід зробити до квітня. Якщо в цей період земля ще залишиться замерзлою, а температура повітря не стане стабільно плюсовою, висадіть тюльпани в закритий грунт до настання відповідних умов. Пересаджувати тюльпани, куплені з бутонами, можна тільки після закінчення цвітіння.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни

Якщо план посадки тюльпанів пізньої осені не вдалося виконати через погоду, яка різко зіпсувалася, або особистих обставин, їх потрібно правильно зберегти до весни. Правильними місцями для зберігання є: льох, підвал, прохолодна комора, утеплений балкон. Деякі любителі тюльпанів укладають цибулини квітів на всю зиму в овочевий відділ холодильника. У такому випадку вони не пропадуть, але цвісти цієї весни будуть навряд чи. Оптимальна температура для зберігання квіткових цибулин взимку: +15°С.

Підготовка цибулин тюльпанів до зберігання

Незалежно від того, будете ви робити посадку цибулин пізньої осені або будете зберігати всю зиму, відразу після вилучення з землі їх слід обережно очистити, згрупувати за розміром і сортами.

Будь-яким чином пошкоджені цибулини потрібно викинути, а решту продезінфікувати для кращого збереження. Для цього 30-40 хвилин їх потрібно тримати в розчині марганцівки. Перед закладанням цибулини тюльпанів обов’язково потрібно просушити. З цією метою їх розкладають на добре провітрюваному місці, але без протягів.

Великими вважаються цибулини тюльпанів розміром 3-4 см. Вони будуть повноцінно цвісти відразу після висадки навесні. Як поведуть себе дрібні цибулинки? Вони можуть або взагалі не зацвісти в цьому році, або сформувати маленькі непоказні бутони. Якщо посадкового матеріалу багато, садівники залишають для весняної висадки тільки найбільші екземпляри. Цибулинки, розмір яких не перевищує 1 см, вимагають дорощування.

Дата публікації: 21.02.2019 img Поділитися