страви на святковому столі

Усе таке смачне, або Як не переїдати під час свят

Є така традиція - щось смачненьке готувати до свята. А коли цих свят кілька поспіль, є ризик переїсти. Як смакувати і не переїдати, - читайте у публікації.

Розпочався період зимових свят, а отже пора застіль зі смачними наїдками і напоями. Спершу кортить усе скуштувати, а потім з’являється відчуття, що переїли. Якщо у вас таке буває, ми підкажемо, що робити, щоб не переїсти.

Як не переїдати під час свят

  • Відмовлятися від обіду, якщо плануєте ввечері застілля, – не найкраща ідея. Краще їсти рівномірно упродовж дня, а перед святковою вечерею додатково перекусити, наприклад, фруктами, йогуртом. Регулярне харчування може допомогти уникнути переїдання під час основного прийому їжі.
  • Контролюйте розміри та кількість порцій. Краще одразу покласти на тарілку усе, що плануєте з’їсти, а не докладати постійно по трошки. Інакше ви не зможете проконтролювати, скільки з’їли. Розгляньте можливість використання менших порцій, щоб спробувати більше різних страв.
  • Уникайте вживання алкоголю на порожній шлунок. Це може посилювати апетит.
  • Використовуйте менші тарілки. Коли ви їсте з меншої тарілки, складається враження, ніби ви їсте більше, ніж це насправді. Це може допомогти обмежити порції.
  • Якщо ви готуєте застілля, подбайте, щоб на столі була достатня кількість здорових страв: багато овочів і цільнозернових продуктів, нежирне м’ясо птиці або риба, салати заправлені олією. Надавайте перевагу печеним, а не смаженим стравам.
  • Обмежте вживання солоних страв, не досолюйте їх.  Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим вживати не більше за 5 грамів солі на день — це неповна чайна ложка. За даними досліджень, майже 90% українців споживають удвічі більше солі, ніж рекомендує ВООЗ.
  • Рекомендована добова доза цукру — до 10 чайних ложок. Замість цукерок, шоколаду, пиріжків, десертів та солодких напоїв краще вживати фрукти та ягоди.
  • Якщо ви маєте звичку вмикати під час вечері телевізор “для фону”, краще від цього відмовитися: він заважає зрозуміти, що ви наїлися.
  • Пийте достатньо води або напоїв без цукру. Пам’ятайте, що алкогольні напої достатньо калорійні.
  • Більше рухайтеся. Сімейна прогулянка, танці, пробіжка з домашнім улюбленцем — будь-яка активність буде корисною.

Запам’ятайте, що свята – це час для насолоди та спілкування з близькими. Не забувайте насолоджуватися харчуванням, але робіть це з розумінням і поміркованістю.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook