У яких випадках щеплення дитини варто відкласти?

Чимало батьків на свій розсуд вирішує відкласти щеплення дитини на потім. Чим це небезпечно і в яких випадках дійсно варто відтермінувати вакцинацію?

Тема медичних відводів до вакцинації дуже актуальна. Попри те, що для відтермінування щеплення існують чіткі вимоги, часто батьки на свій розсуд вирішують іти зараз на щеплення чи пропустити. А кожен такий легковажний пропуск загрожує здоров’ю дитини.

Правила медвідводів спільні для всіх планових і позапланових щеплень. Вони однаково стосуються імунізації проти поліомієліту, вірусного гепатиту В чи кашлюку, – повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України. Діти та дорослі з хронічними захворюваннями також вакцинуються відповідно до Календаря профілактичних щеплень і протипоказань не мають.

Рішення про допуск до щеплення ухвалює педіатр або сімейний лікар, який вивчає стан дитини. Головним нормативно-правовим документом у його роботі є наказ МОЗ № 2070.

Тимчасові протипоказання:

До тимчасових протипоказань належить такий випадок: якщо в дитини лихоманка та температура вище 38ºС, то візит на щеплення варто відкласти до одужання. Після одужання ви можете одразу прийти з дитиною та отримати щеплення.

Сім важливих речей про щепленння, які ви могли не знати

Постійні протипоказання:

  • відома гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини або вакцини аналогічного складу, або до будь-якої допоміжної речовини, або до неоміцину, стрептоміцину, поліміксину В;
  • тяжка алергічна реакція (анафілаксія).

Навіть такі реакції не стосуються одразу всіх вакцин з Календаря щеплень, а лише певного випадку. Алергія трапляється на певний компонент вакцини, тому надалі лікар вивчає склад вакцини та запрошує на щеплення, якщо алергенів немає.

Планова вакцинація під час пандемії: варто чи ні?

У яких випадках не треба відкладати щеплення

Вакцинацію неживою вакциною не потрібно відкладати у випадках:

  • алергії на побутові алергени чи на алергени рослинного походження;
  • алергії в сімейному анамнезі;
  • проведення алергенспецифічної імунотерапії;
  • алергії на антибактеріальні препарати, що використовуються рутинно.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook