У вас вперта дитина? Ось чому вам пощастило

Якщо ваша дитина любить демонструвати свій характер, не поспішайте її карати. Вчені стверджують, що такі діти частіше досягають успіху в дорослому житті.

Американка Донна Горман, автор книжки “Довідник з виживання для дружини дипломата”, поділилась одним випадком із життя, а точніше — ситуацією, яка сталась багато років тому в дитячому садочку з її дочкою Ейнслі.

Учителька покарала дівчинку, посадивши її окремо від усіх дітей, і сказала, що повернутись до них вона зможе після того, як буде готова розказати про те, що зробила.

Однак Ейнслі просиділа так, і коли дітки їли, і коли вчились. Лише після обіду вона вирішила заговорити. Вчителька була здивована таким рішенням, однак не мама дівчинки.

Колись бабуся Ейнслі, в минулому директор школи, сказала Донні, що мати дітей із сильним характером — дуже добре, адже вони не піддаються впливу однокласників і рідше потрапляють у неприємності в школі. Та від цього Донні не полегшало, вона розуміла, що її дитина має власну думку стосовно всього — як одягатись, коли йти спати і т.д.

Порушує правила, отже, досягне успіху

Однак одне із досліджень підтвердило слова бабусі. Вчені стежили за дітьми від навчання в школі і до зрілого віку та виявили, що ті, які часто порушували правила або в інший спосіб не підкорювались батькам, досягали більшого в житті, ставали успішнішими та багатими.

Тож все, що залишається Донні Горман та іншим батькам непокірних дітей, — це радіти за своє чадо, адже у нього є всі шанси досягнути того, про що більшість може лише мріяти.

Однак варто зазначити, що дослідження не пояснює існування тісної залежності між порушенням правил та успіхом в дорослому віці.

Окрім цього, в дослідженні мова іде про те, що такі діти можуть конкурувати з іншими в класі, а в дорослому віці — вимагати більшого на роботі, боротись за підвищення заробітної плати, та навіть інколи вдаватись до певних неетичних дій заради досягнення своєї мети.

Як зрозуміти, що у вашої дитини справді сильний характер?

У таких дітей добре розвинута інтуїція, завдяки якій вони боротимуться за свою думку навіть тоді, коли це нелогічно. Вони добиваються того, чого хочуть, за будь-яку ціну.

Психоаналітики стверджують, що діти із силою волі більш схильні робити те, що правильно, аніж те, що роблять їхні друзі. Якщо батьки можуть мотивувати дітей і повернути їхній запал на навчання чи досягнення певної мети, такі діти можуть стати справжніми лідерами, які все робитимуть правильно, навіть якщо ніхто їм в цьому не допомагатиме.

Це все звучить дуже добре, тому що хто б не хотів мати дитину, яка зможе підкорити не одну вершину?! Але як пройти весь цей довгий шлях боротьби?

Насправді все не так складно, як здається. Батькам просто потрібно:

  • розмовляти з дітьми;
  • прислухатись до них;
  • давати їм можливість пояснювати свою точку зору.

Інколи в дію вступає логіка, типу: “Я старший, я краще знаю, як все має бути, і метрове дитя не буде вказувати мені, що робити”.

Але коли наступного разу ваш маленький генератор ідей прийде до вас із свіжою думкою, глибоко вдихніть та вислухайте його, і в майбутньому ви пожинатимете плоди цієї витримки.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були успішними. Тому не заважайте їм досягати цього, адже прояв впертості показує, що дитина на правильному шляху.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook