Куди поїхати на вихідні: 7 цікавих місць у Львівській області

Хочете весело та пізнавально провести вихідні? Львівська область має багато чудових місць, які однозначно варто відвідати.

1. Гора Парашка

Парашка — Вікіпедія

Звідти відкриваються надзвичайні краєвиди. Таку назву гора отримала на честь доньки, яка була у князя Святослава. Подейкують, що її вбили саме на вершині, тож Парашка ніби зберігає цю таємничу історію. Гора відома як найвища у «Сколівських Бескидах». Це великий природний парк національного значення.

Любителі туристичних походів знають, куди можна поїхати на вихідні зі Львова. Адже саме підйом Парашкою вважається одним із найбільш привабливих і легких карпатських маршрутів. Підкорювати її можна з містечка Сколе. Деякі вибирають як стартову точку село Корчин, який теж є частиною відомого маршруту. Неподалік розташований водоспад Гуркало, що теж приваблює мандрівників. Із гори ви побачите гарні ліси хвойних дерев, зможете назбирати соковитої чорниці чи брусниці, а також помилуватися казковою панорамою загадкового Львова.

2. Трускавець 

Санаторії Трускавця : відпочинок, вартість лікування в Трускавці ...

Це популярний український курорт, який відомий своїми цілющими джерелами. Природні можливості тієї місцевості вражають, адже там гарні гірські краєвиди, чисте повітря та унікальні мінеральні води. Саме вони і стали причиною, чому на бальнеологічний курорт з’їжджаються з усього світу. Тож якщо ви шукаєте, куди поїхати на вихідні у Львівській області, саме Трускавець зможе привабити вас.

3. Добромильський замок

Добромильський замок, Добромиль – Світ Карпат

Це таємниче місце з дуже давньою історією. На жаль, від замку залишилися тільки руїни, але вони приховують спогади з попередніх років, тому огорнені багатьма містичними легендами. Добромильський замок – чудова локація для тих, хто полюбляє історичні пам’ятки. Вона також зручна тим, що звідти можна швидко доїхати до іншої споруди – замку Гербуртів. Це найвища фортеця Львівської області, також вона вважається «найвисокогірнішою» в Україні.

Тож можна довго не думати, куди поїхати на вихідні біля Львова, якщо там є такі дві старовинні споруди. Вони розташовані у гарному місця поблизу вершин карпатських гір. Завдяки стародавній архітектурі, яка доповнює місцевість, у вас складеться враження, ніби ви дійсно ненадовго опинилися у минулих століттях.

4. Водоспад Кам’янка

Де відпочити на природі біля Львова: перелік місць | То є Львів.

Він теж належить до «Сколівських Бескид», які ми вже згадували раніше. Водоспад однозначно вартий того, щоб побачити його не тільки на фото. Це справжній семиметровий красень, який вражає своєю могутністю й водночас манливою красою. Він створює каскад і кілька потоків – це вражає у будь-яку пору року. Можна годинами спостерігати за тим, як спадає вода: особливо в літню чи весняну пору, коли водоспад стає повноводним.

Неподалік розташоване Журавлине озеро, яке також називають Мертвим. Воно насичується сірководнем, тому й має специфічну назву, а вода – запах. Також там є джерела води, яка дуже схожа за своїм смаком на «Нафтусю».

Тепер ви знаєте, куди можна поїхати на вихідні з дітьми, адже Львівська область все ж таки славиться багатьма красивими місцями. Ще б пак – аромати хвойних дерев, надзвичайні гірські краєвиди, кришталева вода – все це дозволяє повноцінно розслабитися й відволіктися від буденних думок.

5. Урочище Прийма 

Грот «Прийма», Миколаїв — фото, опис, адреса

Воно розташоване у старому й густо засадженому лісі біля Миколаєва. Так-так, це у Львівській області. Урочище зможе вразити вас не лише гарним виглядом – ніби з картинки, воно також має цікаву історію. Як повідомляють археологи, колись у цій місцевості жили неандертальці. Це вдалося встановити завдяки ретельним розкопкам.

Прийма має вигляд кам’яної печери, вона складається з трьох ярусів. Її загальна площа – близько 25 квадратних кілометрів, а вік (лише уявіть!) – понад 45 тисяч років. Це навіть важко вкладається в голові, що у 21 сторіччі ви можете побачитися й навіть доторкнутися до такої археологічної пам’ятки, яка навіть вважається світовою.

Після цього навіть не варто сумніватися, куди поїхати на вихідні поблизу Львова, адже урочище Прийма однозначно варте вашого часу. А, втомившись від прогулянки, ви завжди можете заїхати до готелю «Рамада», щоб перепочити та трохи розважитися.

6. Тустань 

На території заповідника «Тустань» відкрили нову локацію ...

Ця локація відома як «місто-фортеця». Воно було розташоване на кремезних скелях біля села Урич, які вражали своєю величчю. Шкода, що до сьогодення майже нічого не збереглося, проте історики разом із іншими дослідниками змогли хоча б графічно реконструювати давню забудову. Це вдалося завдяки залишкам, за якими можна було зрозуміти, як саме будували фортецю і з яких частин вона складалась.

Куди можна поїхати на вихідні у Львівській області? Так це до Тустані, адже там можна побачити велич старого поселення й завітати до місцевого музею, де вам детально розкажуть про період IX–XIII сторіч. Ба більше: щороку у Тустані проводять фестиваль, присвячений середньовічній культурі, відтворюючи давні бої та незвичайні танці.

7. Жовква 

Місто Жовква. Все про Жовкву, Львівської області: карта, опис, фото.

Це місто називають еталонним, адже воно здатне підкорити серця з першого погляду. Воно розташоване поблизу Львова – на відстані близько 25 кілометрів. Жоден архітектурний об’єкт у цій місцевості не залишений без належної уваги. Тут все збалансоване у своєму стилі, тому радує око навіть перфекціоністів.

Якщо думаєте, куди поїхати на вихідні зі Львова зимою, то це чудовий варіант. Жовква – лідер серед невеличких містечок в області, якщо рахувати кількість важливих і цікавих об’єктів. Тут є й стародавні брами, і церковні споруди, вишукана головна площа і навіть замок. Можна просто блукати вуличками – від ратуші до околиці, насолоджуючись гарною архітектурою й відчуваючи непередавану атмосферу.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook