Йдеться про моркву. Вона містить дуже багато вітамінів (А, В, С, К, РР) та мікроелементи (мідь, фтор, йод, залізо, магній, калій і фосфор).
До речі, приготована морква корисніша, ніж свіжа: із сирої морквини ми отримуємо лише близько 3% бета-каротину, а коли її приготувати, то засвоюється до 40%.
Морква завдяки бета-каротину має оранжевий колір. Ця речовина, потрапляючи в організм, перетворюється на вітамін, А — вітамін росту та розвитку. Саме каротин покращує роботу легенів.
Сік моркви рекомендовано вживати, коли організму бракує вітамінів, є захворювання нирок, печінки, шлунка, а також при сухості шкіри і дерматиті. Ним лікують дисбактеріоз.
Вчені виявили, що морква є ще й природним антибіотиком, адже містять фітонциди. Вони різко скорочують кількість мікробів в порожнині рота, а тому морква є чудовим засобом для профілактики карієсу.
Морква знімає запальні процеси, підвищує імунітет і покращує його опірність до інфекцій, а також прискорює одужання та відновлення організму після тривалих захворювань. До речі, страви з морквою піднімають настрій і стимулюють розумову діяльність.
Морква регенерує і омолоджує клітини шкіри, уповільнює процеси старіння, зміцнює волосся і нігті.
Ось що ми радимо приготувати з моркви:
Салат “Морква по-корейськи”. Цьому рецепту вже більше 20 років
Дуже смачний салат-десерт із моркви та селери у винно-медовій заливці