Куріння кальяну рекламують як спосіб розслабитися та гарно провести час. Він є популярним через тютюн із різними смаками.
“Літні тераси кафе, майданчики біля річок чи моря без жодних докорів сумління демонструють наявність цих засобів для куріння”, – зазначили у Центрі громадського здоров’я МОЗ.
Втім, хибним є уявленням про те, що це не шкодить людині.
Чим може нашкодити кальян
• При курінні кальяну в організм людини потрапляє дуже багато чадного газу. Це призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями тощо.
• У людей, що курять кальян, більші ризики зараження інфекційними хворобами:
- туберкульозом;
- герпесом;
- гепатитом.
“Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби “живуть” саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння”, – наголосили у ЦГЗ.
• Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.
• Шкода здоров’ю навколишніх. При курінні кальяну також у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають.
Перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно,
– застерегли у відомстві.