цистит у жінки Здоров'я та краса Консультація лікаря

Цистит: це не тому, що ви сиділи на холодному

У деяких випадках симптоми циститу можуть минути за кілька днів, а в деяких – треба звернутися до лікаря. Що робити, якщо з’являється біль внизу живота при сечовипусканні або у попереку – читайте далі.

Умови війни для багатьох асоційовані з переохолодженням, зайвою вологістю та не завжди належними можливостями для особистої гігієни. А ці фактори зокрема можуть викликати скарги на здоров’я сечостатевої системи. На що звернути увагу, розповідає платформа доказової інформації про здоров’я “Бережи себе”.

На які симптоми звернути увагу

  • дискомфорт, печіння, біль під час сечовипускання;
  • неприємні відчуття внизу живота над лобком;
  • підвищення температури;
  • біль у попереку з одного або двох боків;
  • зміна кольору сечі тощо.

Перше, що варто запам’ятати: просте сидіння на холодній поверхні не провокує розвиток циститу чи пієлонефриту (запалення видільної системи нирок). Хоча значне переохолодження дійсно може стати поштовхом до розвитку патологічного процесу, якщо бактерійна флора потрапила в сечовивідні шляхи.

Іншим важливим фактом є те, що зовсім не кожен випадок болючості при сечовипусканні необхідно лікувати антибіотиками.

Можна не хвилюватися, якщо…

Якщо скарги обмежуються цим, і у вас немає підвищеної температури, сеча не змінила колір, то переважно достатньо простих заходів:

  • пити більше рідини;
  • при вираженому больовому синдромі застосувати парацетамол чи ібупрофен.

Ймовірно, симптоми минуть за кілька днів.

Зверніться до лікаря, якщо…

Якщо стан продовжує погіршуватися, з’являється лихоманка та наростає біль у попереку, варто проконсультуватися з лікарем для призначення оптимальної терапії. Окрім уникнення переохолоджень, профілактика циститу — це дотримання гігієни статевих органів. Інфекція полюбляє починатися знизу та підніматися сечовивідними шляхами, тому варто запобігати їй на самому початку.

Авторка – Дарина Дмитрієвська

Дата публікації: 26.07.2022 img Поділитися