Як вибирати знеболювальне при різних видах болю

Найчастіше у домашніх аптечках і жіночих сумочках можна побачити знеболювальні препарати. Звісно, коли щось зненацька починає боліти, бігти в аптеку іноді немає змоги. Тому такі ліки мають бути під рукою. Але які саме?

Що варто знати про знеболювальне

Знеболювальні препарати належать до тих ліків, які обов’язково мають бути в домашній аптечці. У нашій країні представлений дуже широкий асортимент знеболювальних ліків, які можна придбати без рецепта. По ліки можна сходити у найближчий аптечний пункт або замовити в інтернеті, не виходячи з дому: https://apteka.net.ua/ru/medikamenty/obezbolivayuschie

Основні дві вимоги, які найчастіше ставлять до знеболювальних препаратів, це, по-перше, щоб були “сильні” (популярні засоби не завжди і не всім допомагають) і безпечні.

Лідерами серед знеболювальних ліків є 4 засоби: анальгін, парацетамол, ібупрофен та аспірин. Їх можна купити в будь-якій аптеці без рецепта, тому люди дуже часто легковажно ставляться до їхнього вживання. Їх слід приймати з обережністю!

Купуючи ліки, пацієнти часто не зважають на важливі нюанси. Багато знеболювальних препаратів протипоказані алергікам та людям з астмою. Тому якщо у вас бувають будь-які алергічні прояви (особливо у разі реакції на плісняву та грибкові алергени), підбираючи препарат, проконсультуйтеся з лікарем.

Пам’ятайте, що будь-які ліки, окрім прямої дії, мають побічну, токсичну. Тому людям із захворюваннями печінки до вживання знеболювальних препаратів потрібно ставитися максимально серйозно.

Також зважайте на те, що ліки можуть взаємодіяти з іншими препаратами, які ви вживаєте, і викликати побічні реакції, змінювати властивості цих засобів.

Яке знеболювальне вибрати

Головний біль, зубний біль, у спині чи суглобах, періодичні болі у жінок – усі ці стани можуть потребувати певних видів знеболювального. Обираючи препарат, важливо врахувати принцип його дії, оптимальну лікарську форму, покази, протипокази та інші фактори.

Загалом усі знеболювальні препарати поділяють на дві великі групи: наркотичні (впливають на мозок, можуть викликати залежність, тому їх купують винятково за рецептом) та ненаркотичні (не впливають на центральну нервову систему, доступні у вільному продажу).

Знеболювальні препарати, які продають без рецепта, бувають:

  • прості (містять одну діючу речовину),
  • комбіновані (які містять кілька активних компонентів),
  • препарати проти мігрені (мають знеболювальну, спазмолітину і судинорозширювальну дію),
  • нестероїдні протизапальні препарати (для зняття болю і запалення),
  • коксиби (нестероїдні протизапальні засоби, які мають менший негативний вплив на слизову оболонку шлунку, тому їх застосовують для знеболення при гастриті і виразці та хворобах суглобів),
  • смазмолітичні засоби (розслаблюють гладку мускулатуру і розширюють судини).

Необхідні безрецептурні знеболювальні препарати можна придбати на сайті мережі аптек “Бажаємо здоров’я” apteka.net.ua , де також працює аптечна довідка.

Безпечна доза

Людей, які потерпають від сильного болю, часто цікавить, скільки таблеток знеболювального можна пити на день, щоб не нашкодити своєму організму. І це правильно, адже передозування може викликати серйозні побічні реакції!

Варто пам’ятати, що дозування знеболювальних препаратів індивідуальне і залежить від віку і ваги пацієнта. Тому перед вживанням будь-яких ліків обов’язково прочитайте інструкцію.

А якщо больовий синдром повторюється, зверніться до лікаря. Адже біль – це лише дзвіночок про проблеми зі здоров’ям. Потрібно усунути його причину, а не тільки його прояв. Знеболювальні ліки – це швидка допомога, але постійно їх вживати не можна.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook