Нещодавно було проведено дослідження під керівництвом Джона Пані та Клаудіо Грассі. Вчені довели, що дієта з низьким вмістом калорій допомагає організму перебувати в тонусі та збільшує кількість стовбурових клітин. Також такий раціон покращує пам’ять та розумову активність.
Автори роботи проаналізували психічний стан більш ніж у 10 тисяч осіб. Зіставивши дані психологічних опитувальників з дієтою тих, кого опитували, дослідники виявили, що ті, хто їв і пив багато солодкого, частіше впадали в депресію і тривожність
В журналі «Cell Reports» стверджувалось, що найчастіше цьому перешкоджає надлишок цукру. В головному мозку існує ділянка – гіпокамп, яка відповідає за пам’ять. Цукор перешкоджає відтворенню стовбурових клітин цієї зони.
Якщо цей процес працює неправильно, то значно погіршується здатність до навчання та пам’ять.
Нервові стовбурові клітини необхідні для підтримки функцій мозку протягом часу, а якщо їх мало або вони погано функціонують, то вносять свій внесок у зниження когнітивних функцій у літніх людей.
Джон Пані розповідає, що вплив глюкози на нервові клітини перешкоджає самовідновленню стовбурових клітин, бо цукор спалює запас клітин, які потрібні для вироблення нових нейронів.
Вчені закликають зменшити кількість вживання цукру, адже так самостійно не даємо мозку відновлюватися.
Завжди потрібно слідкувати за спожитим цукром, що знаходиться в солодощах, газованих напоях, в фаст-фуді, щоб не погіршувати когнітивні функції мозку.