Це не кохання! Про що насправді говорять ревнощі

Ви теж думаєте, що ревнує, значить, любить? Насправді ревнощі мають глибокі психологічні причини і свідчать зовсім про інше.

“Ревнощі – це абсолютно неправильне вираження любові! – переконана неоказкотерапевт Світлана Аверіна. – Але в загальнолюдському значенні їх часто пов’язують із коханням! Варто розділити ці поняття: де є ревнощі, навряд там є здорове кохання”.

Згадайте ситуації з життя та подумайте. До чого цікаво нас готували в дитинстві батьки та оточення, говорячи такі фрази?

  • Ревнує – значить, любить.
  • Б’є, смикає за кіски – значить, любить.
  • Обзиває – радуйся, йому не все одно!

Таке відчуття, що з нас готували якихось вічних мучеників, поступливих та зручних! Питання в тому, зручних для кого? Для всіх, окрім себе.

Ревную не дорівнює люблю

У ревнощах немає нічого доброго, вони не дають свободи, вони душать, там немає гармонійного розвитку особистості та стосунків! Тому, якщо ви досі живете з людиною, яка вічно ревнує вас і думаєте, що вам пощастило, вас дуже сильно люблять, я вас розчарую – швидше за все, ви помиляєтеся! Це неправильне кохання!

Я навчаю дорослих і маленьких людей з 4 років розпізнавати своїх почуття, розуміти той стан, відчуття, які з ними відбуваються, управляти емоціями, думками, діями, правильно висловлювати своє кохання та інші почуття, справедливо ​​реагувати на негативні дії оточуючих, вміти себе захистити! І бачу, наскільки сильно їм заважає жити це поняття “ревнує=любить”.

Ревнощі – це дуже шкідливе, таке, що заважає жити, руйнівне почуття, кероване нашим ЕГО!

Ревнощі ніколи не приходять самі: до них підключається сум з усіма його проявами, злість, помста, образа, а часто потім ще й вина за скоєну дію, коли людина не змогла впоратися з внутрішнім негативом і перенесла його до зовнішнього світу. І, звичайно, страх!

Які можуть бути причини ревнощів (їх дуже багато)

  1. Ревнощі можуть виникнути через страх втрати важливої ​​для вас людини (страх того, що вона залишить вас назавжди). А страх втрати випливає через страх залишитися одному (страх самотності). А цей страх може виникнути через те, що немає відчуття безпеки та захищеності. А також немає самодостатності! Через всі ці страхи немає довіри до партнера і до світу в цілому! Ось такий страшний ланцюжок… Всіма страхами, що заважають і блокують нас, керує его. Его – великий ілюзіоніст, може будь-що намалювати у нашій уяві. Вихід простий – проженіть його! Поверніть Короля (Істинне Я) на трон! До перерахованих страхів може приєднатися ще й друга причина…
  2. Ревнощі виникають через прояв інстинкту власності одного партнера стосовно іншого. “Він/Вона моя жінка/чоловік – та ніхто не може навіть дивитися у її/його бік!” Це хворе кохання! Швидше за все в тієї людини, яка так говорить, немає любові до себе, немає прийняття себе! Нема елементарної поваги до себе! Вона зовсім не впевнена у собі! Вона вважає, що мне дуже хороша, якщо з’явилися і переслідують такі думки, що хтось є кращий. Якщо немає любові до себе, про любов до інших не може бути й мови. Вона просто користується людьми, намагаючись заповнити дірку у своєму серці! При цьому їй здається, що вона любить усією душею! Вихід через опрацювання травмуючих ситуацій, своєї самооцінки та прийняття себе.

І запам’ятайте, будь ласка! Ніхто не має права позбавляти вас свободи думки, свободи почуттів, свободи дій! Дійте, виходячи з того, що бажаєте ви, а не очікують люди навколо, через страх ревнощів партнера або почуття вини. Кохайте по-справжньому!

Автор – неоказкотерапевт Світлана Аверіна

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook