Третинне куріння: що це таке і як впливає на організм

Куріння, пасивне куріння - усі знають, що курити шкідливо. Але є ще один вид - третинне куріння. Що це таке і як впливає на організм?

Про шкоду куріння та пасивного куріння вже чули всі. Доведений зв’язок куріння з серцево-судинними захворюваннями, хронічними хворобами дихальної системи та раком легень. Пасивне куріння також відоме у повсякденні, особливо його негативний вплив на дітей та вагітних жінок. З ним пов’язують навіть синдром раптової дитячої смерті. Саме на впливі пасивного куріння на людський організм вибудовується політика обмеження місць для курців, заборона на куріння у публічних місцях. Але існує ще один вид – третинне куріння.

Що таке третинне куріння

Згідно з дослідженнями вчених з Дрексельского університету (Drexel University, США) тютюн шкідливий також у вигляді третинного паління. Частки хімікатів можуть проникати навіть в ті приміщення, де зазвичай взагалі не курять. Вони досить небезпечні та можуть значно зашкодити здоров’ю людей.

Хімічні сполуки можуть розташовуватися на одязі, килимах, меблях або стінах, і хоча ефект третинного куріння на людях ще не вивчений, дослідження на тваринах показали, що у мишей, що піддавалися дії компонентів тютюну у вигляді залишків, частіше розвивається рак легенів, астма, проблеми з печінкою та інсулінорезистентність.

На відміну від пасивного куріння, яке триває впродовж обмеженого періоду часу, люди можуть постійно піддаватися дії третинного куріння, що утруднює формування чіткої картини наслідків такого куріння.

Одне з досліджень, проведених в 2016 році, містить тезу, що залишки тютюнового диму можуть утворювати нові канцерогени внаслідок взаємодії нікотину та інших компонентів згорілого тютюну з іншими хімічними речовинами.

Як захиститися від наслідків третинного куріння

Що робити, аби уберегти себе від наслідків впливу третинного куріння

  1. Якщо ви курите – кидайте! Ні до чого хорошого це не призведе. Необхідно кинути курити
  2. Не куріть у приміщенні. Якщо це ваш дім – зашкодите самі собі та своїм дітям. Якщо не ваш – подумайте про тих, хто буде жити після вас.
  3. Якщо ви не курите – обмежуйте перебування у зонах для курців, не допускайте пасивного паління. Не треба стояти біля друзів, коли вони вийшли курити.
  4. Не заохочуйте курців своєю лояльністю.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook