тест на віт та гепатити

Тест на ВІЛ та гепатит: чому кожному варто перевіритися, особливо під час війни

Ви можете почуватися абсолютно здоровою людиною, але вам також варто зробити тест на ВІЛ та вірусні гепатити. Це особливо важливо зробити під час війни. Чому потрібно перевіритися і де зробити тест безкоштовно?

Ви робили тест на ВІЛ та вірусні гепатити? Саме зараз час їх зробити, це особливо важливо під час війни. Чому потрібно перевіритися, пояснюють фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Чому зараз, у час війни, важливо перевіритися на ВІЛ та гепатит?

Більше мільйона українців не знають, що інфіковані вірусним гепатитом С. А кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій ВІЛ-статус. А поранення, переливання крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування ВІЛ-інфекцією та вірусними гепатитами.

Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, які супроводжуються насильством, пошкодженням або зісковзуванням презервативу, через їхню травматичність ризик інфікування зростає.

Також ідеться про інші ризиковані ситуації, зокрема, і контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати поранення або мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим ВІЛ-статусом. Також збільшується кількість оперативних втручань, що може призвести до збільшення ризику інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами.

Чим небезпечний ВІЛ і як він проявляється?

Важливо пам’ятати, що людина може жити 10–15 років без прояву будь-яких симптомів ВІЛ. Лише з часом, коли вірус усе більше послаблює імунну систему, можуть проявлятися такі симптоми, як збільшені лімфовузли, втрата ваги, підвищена температура, кашель, розлади ЖКТ. Без лікування в інфікованих можуть розвинутися такі серйозні хвороби, як туберкульоз, криптококовий менінгіт, важка бактеріальна інфекція, онкологічні захворювання та ін. Це так звані опортуністичні інфекції або опортуністичні пухлини.

Люди, які не лікують ВІЛ, мають поганий прогноз зі смертністю понад 90%. Без лікування ВІЛ зазвичай перетворюється на СНІД. Розвиток СНІДу говорить про те, що імунна система людини серйозно пошкоджена. Існує більша ймовірність розвитку захворювань, які зазвичай не спричиняють захворювання в людини зі здоровою імунною системою. Тому вкрай важливо вчасно протестуватись, виявити ВІЛ та розпочати безоплатну терапію, яка дозволить повноцінно жити.

Тридцять років тому виявлення ВІЛ вважалося смертним вироком. Сьогодні, завдяки ефективності та доступності антиретровірусній терапії, своєчасному та достовірному тестуванню, люди з ВІЛ можуть жити довгим і повноцінним життям. Ось чому раннє виявлення ВІЛ та своєчасне лікування є ключовими засобами для боротьби з епідемією ВІЛ, продовження тривалості життя та зниження ризику передачі ВІЛ.

тест на ВІЛ і вірусні гепатити

До чого призводять вірусні гепатити?

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Серед вірусних гепатитів найбільш небезпечними є вірусні гепатити В (ВГВ) та С (ВГС), які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з вірусними гепатитами.

Вірусні гепатити В і С передаються через пошкоджену шкіру або слизову під час контакту. Так само передається і вірусний гепатит D, проте ним неможливо заразитись якщо відсутній гепатит В. Вірусні гепатити A та Е, які передаються фекально-оральним шляхом, тобто під час вживання інфікованої їжі або води.

Згідно з ВООЗ, кожні тридцять секунд у світі від захворювання, що пов’язане із вірусними гепатитами, помирає одна людина.

Поранення, переливання неперевіреної крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування вірусними гепатитами В і С. І саме тому надзвичайно важливо ставити здоров’я на перше місце — й профілактувати ці захворювання.

Основним методом профілактики інфікування вірусного гепатиту D є вакцинація проти вірусного гепатиту В, підтримання безпеки крові та послуг зі зниження шкоди. Вакцинація проти гепатиту В не забезпечує захист від вірусного гепатиту D для тих, хто вже інфікований вірусним гепатитом В.

Зробіть тест – і візьміть своє здоров’я під контроль

Сьогодні ВІЛ та вірусний гепатит B — можна контролювати, а вірусний гепатит С наразі належить до виліковних захворювань. Потрібно лише своєчасно їх виявити.  Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше вірус знайдено, то раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, які мають ВІЛ. Вірусного гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на вірусний гепатит С. Лікування вірусного гепатиту В довготривале.

Де можна зробити тест і скільки це коштує?

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Це безкоштовно, безболісно і потребує лише краплі крові та 15 хв вашого часу.

Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно:

  • у свого сімейного лікаря;
  • найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті Довіри;
  • неурядових організаціях;
  • у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
  • замовивши оральний тест на ВІЛ і пройти за його допомогою самотестування за посиланнями https://prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для людей, які заповнили анкету ризику та отримали високий та середній результат) та oraltest.org.ua; 
  • скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій.

Підібрати найзручніші пункти тестування на ВІЛ можна з допомогою чат-бота у Телеграмі ТЕСТпоруч: http://t.me/HIVfree_bot.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook