Терпіти – це протиприродна річ! Людина народжена, щоб жити добре, а не погано

Наша сусідка вже сорок років терпить чоловіка. Він пив, гуляв, ображав, не давав грошей, а вона хизувалася медаллю жертви і гордо заявляла, що сім’я збереглася виключно завдяки її витримці.

Якогось разу вона з дітьми відправилася в ліс за грибами. Стояла вогка осінь. Дощ дрібними голками сипався за комір і перетворював теплі светри в сирі ганчірки. Під ногами чвакало. Птахи сварилися. Діти просилися назад, ховаючи руки в рукава тонких курток. Коротше кажучи, натомилися, намерзлися, ледве ноги притягли, зате зібрали цілий мішок добірних білих.

Раділи, що вистачить на всю зиму: і в суп, і в картоплю, і для пирогів. Чоловік увійшов в будинок випивши і розкричався через неприготовлену вечерю. Вона на напівзігнутих ногах поставила сковороду на вогонь, але він вже увійшов в азарт. Побачивши повну ванну грибів, вліз взутий і почав топтати.

Діти кричали, чіплялися за штанини, а він піднімав свої величезні чоботи і з насолодою хрустів шапочками грибів, перетворюючи їх на місиво.

Таких історій у них вагон з причепом. Тепер жінка скаржиться, що нічого в житті не бачила: не з’їла жодного свіжого шматка пирога, не зносила натуральну шубу, не їздила далі Геленджика.

Дочки виросли і полинули з сімейного гнізда Іноді телефонують і дорікають в своїх дитячих травмах і вимушеному відвідуванні психолога. Звинувачують, що не можуть влаштувати особисте життя, так як в кожному чоловікові бачать тирана. Вона в сльозах виправдовується, що хотіла зберегти їм батька. Вони категоричні: «Хіба у нас був батько?»

Жінка закінчує розмову і поспішає до чоловіка. Він допився до трьох інсультів і тепер лежить овочем. Доводиться годувати з ложки, обробляти пролежні і знаходити порятунок у фразі «Бог терпів і нам велів», не відрізняючи, коли вона на благо, а коли на шкоду.

Терпіти можна родовий і душевний біль. Безсонні ночі, коли у немовля болить животик. Підліткові закидони і юнацький максималізм. Погану погоду, затяжну зиму, дивакуватість літніх батьків. Дорожні затори, якщо ти вже застряг. Труднощі в момент вирішення завдань з тригонометрії. Холод і голод в засідці на кабана. Те, на що неможливо вплинути, змінити, поліпшити. Все інше, що піддається корекції, потрібно виправляти.

Наприклад, негідну поведінку чоловіка, ненависну роботу, головний або будь-який інший біль, брехню, зраду, приниження.

Змінювати чоловіка, квартиру, роботу, думки, установки і ставлення до життя. Як говорив один журналіст: «Терпіти – це протиприродна річ, тому що людина народжена, щоб жити добре, а не погано».

Поради від розлучених жінок, для тих, хто хоче зберегти шлюб

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook