температура

Температура у дитини: як збити і що не можна робити?

Усі батьки хвилюються, коли у дитини висока температура, особливо у немовлят. Тому важливо знати, які ліки можна давати дітям у такому разі і як не можна збивати температуру.

Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не вдається. Що ж робити в таких ситуаціях, розповіла педіатриня Ганна Горбань.

Маленькі діти мають незрілу терморегуляцію. У них може не бути гарячки, і високу температуру можна виявити випадково. Багато батьків новонароджених бояться судом, які можуть бути наслідком високої температури. І якщо вони трапляються при її підвищенні – це норма, яка пов’язана із ще незрілим головним мозком дитини.

Як правило, причиною високої температури у дітей стають вірусні або рідше бактеріальні інфекції. Сьогодні однією з частих причин підвищення температури також став Covid-19, який буває у дітей з перших днів життя. Висока температура “на зуби”, із практики лікаря, – рідкість. Найпоширеніша причина – інфекційне захворювання. Стійка підвищена температура у дітей найчастіше пов’язана із захворюванням нирок, грипом, вітрянкою. Найкраща профілактика грипу і вітрянки – вакцинація. Ізоляція не допоможе.

Якщо у вашого малюка піднялася температура – якнайшвидше зв’яжіться з педіатром, дайте жарознижувальне в необхідному дозуванні і дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Що робити, якщо захворіла дитина, а лікаря поряд немає

Які ліки можна давати дитині, щоб збити температуру?

Високу температуру слід збивати, адже дитина почувається некомфортно.

  • У дітей, вага яких до 6 кг, використовують препарати парацетамолу. Його можна застосовувати кожні 4,5 години до 5 разів на день. Дозування – 15 мг на 1 кг маси тіла.
  • З 6-місячного віку можна приймати ібупрофен. Він також існує у формі сиропу та свічок, а дозу краще розрахувати за допомогою лікаря залежно від ваги тіла дитини. Препарат можна використовувати 3 рази на день через 8 годин.
  • Ібупрофен можна комбінувати із парацетамолом.
  • Ібупрофен має побічний ефект, тому лікар призначає його після збору анамнезу. Помічено, що у жителів Норвегії та інших північних країн препарат може викликати агранулоцитоз, коли сильно падають лейкоцити. Тому перед застосуванням ліків слід врахувати генетику пацієнта й обов’язково обговорити це з лікарем.
  • Свічки частіше застосовують для немовлят, яким складно дати сироп, або які мають алергію на компоненти сиропу.
  • Свічка починає діяти (давати ефект) приблизно через 45 хв, сироп – через 1-1,5 год.

Що не можна робити при високій температурі?

У жодному разі не перевищуйте дозволену дозу препарату, парацетамол – токсичний!

Якщо температура не збивається швидко – не потрібно обтирати дитину холодною водою, це може ще більше підвищити температуру на короткий час. І в жодному разі не використовувати оцет! Можна обливати тіло водою літньої температури – 28-29 градусів – ефект буде швидкий, але не тривалий. Тому обливання через деякий час можна повторити.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook