борошно

“Сильне” і “слабке” борошно: як вибрати борошно для паски та іншої випічки

Розрізняють "слабке" і "сильне" борошно. Воно підходить для різного типу випічки. Для паски, хліба, пирогів - щоб були пишні - потрібне "сильне" борошно.
Радить господиня Аліна Труш: “Господині перед Великоднем часто запитують про борошно: яке краще і для чого. Може, хтось і знає, а може комусь мої поради будуть у пригоді. Бо я колись теж купувала абияке борошно, поки не сіла і не розібратися, що до чого.

Зазвичай борошно поділяють на “сильне” і “слабке”

  1. Сильне борошно має багато глютену, вбирає набагато більше і швидше воду, тісто еластичне, чудово підходить для дріжджової пухкої випічки: хліба, піци, паски і т.п.
  2. Слабке борошно – навпаки, має менше глютену, не вбирає стільки рідини, що дозволяє випічці залишатися крихкою, хрумкою, наприклад печиво, пісочне, листкове, заварне тісто чи хрумка скоринка при смаженні.
Щоб розуміти слабке чи сильне борошно, дивіться на вміст протеїнів (білку). Борошно має від 8 (найслабше) до 16 (найсильніше).
І ще додам, щоб краще орієнтуватися: чим довше має підходити тісто – тим сильніше борошно обирайте (хліб, піца, італійські панетоне. Якщо замісили і зразу випікати – тим слабше.
Я не знаю, як зараз, але коли я жила в Україні, то на добу ніхто не залишав тісто підходити. Зазвичай просто дають більше дріжджів. Але варто перевчитися, менше дріжджів, більше часу – тоді набагато корисніше і набагато краще перетравлюється. Не буває в Італії хліба чи піци, де 50 г дріжджів: 2 г – на кілограм борошна і 24 години на бродіння”.

Практичні поради з вибору та зберігання борошна

Вибір і зберігання борошна можуть значно вплинути на якість вашої випічки. Ось кілька порад для новачків у випіканні, які допоможуть вам зробити правильний вибір та зберегти борошно свіжим та якісним.

Вибирайте борошно потрібно типу:

  • Борошно вищого ґатунку має низький вміст протеїнів і підходить для тортів, бісквітів і кексів. Це борошно дає ніжну текстуру випічки.
  • Універсальне борошно має середній вміст протеїнів і добре підходить для більшості видів випічки, включаючи хліб, печиво та млинці.
  • Борошно для хліба має високий вміст протеїнів, що забезпечує міцність і еластичність тіста, ідеальне для хліба та піци.

Читайте етикетки. Переконайтеся, що на етикетці вказано дату виготовлення та термін придатності. Свіже борошно забезпечує кращі результати.

Зберігайте борошно в прохолодному, сухому місці. Висока вологість та тепло можуть сприяти утворенню цвілі і зіпсувати борошно. Ідеальне місце для зберігання – це шафа в кухні, далеко від плити або прямих сонячних променів. Герметичні контейнери захищають борошно від вологи, комах та запахів інших продуктів. Також це сприяє збереженню смаку та якості. Вказуйте на контейнерах дату покупки та тип борошна, щоб ви могли відстежувати свіжість і швидко знайти потрібний вид для вашої наступної випічки.

Дотримуючись цих порад, ви зможете не тільки правильно вибрати борошно для своїх потреб у випіканні, але й ефективно зберегти його якість та свіжість.

Хай все вдасться!
Радимо також прочитати:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook