паска тріскає

Чому паска тріскається під час випікання: можливі причини

Причин, чому паска тріскається під час випікання, може бути декілька. Зверніть увагу на якість борошна, консистенцію тіста, час вистоювання та температуру випікання.

Спекти смачну паску – це непросте завдання навіть для досвідчених господинь. А щоб вона вдалася ще й красивою – ціле мистецтво! Не врахувавши певні нюанси, паска може тріснути, запасти, не вирости, не пропектися абощо.

Чому паска тріскає?

Ми розповімо про можливі причини, чому паска  при випіканні може тріскати.

  • Одна з можливих причин тріскання паски може бути у тому, що тісто добре не зійшло у формах. Потрібно наповнювати форми на 1/3 об’єму, дати повністю вирости, змастити яйцем, а тоді випікати.
  • Ще одна можлива причина – коли ставили паски в піч, то була завелика температура і верх швидко припікся, а середина ще підіймалася – і от вони і потріскалися. Наприклад, якщо випікаєте при 180 градусах, можливо, варто спробувати при 160, а потім збільшити.
  • Також причина тріскання може бути у тому, що тісто дуже м’яке (а значить легке), і це сприяє стрімкому виростанню, а потім трісканню при випіканні. Або, навпаки, надто туге тісто.
  • Проблема із борошном. Якщо борошно має низький вміст клейковини, воно не підходить для дріжджового тіста. З нього краще пекти пісочне, пряничне тісто. Для випікання дріжджових пасок, короваїв, потрібна пшениця, яка має 13% клейковини (білок 13%).
  • Розмір пасок. Якщо паски у завеликих формах, тісто при випіканні прогрівається нерівномірно: зверху уже скоринка, а всередині ще сире-холодне, і тоді рве паску. Здебільшого тріскає збоку, верхівку ніби підриває набік. Якщо паски великі, випікайте за температури приблизно 160 градусів.
  • Інші можливі причини: недостатньо добре вимішене тісто; забагато дріжджів; забагато “жиру”; тісто, коки росте, треба двічі обім’яти (має довго рости); під час випікання не можна відчиняти дверцята духовки.

Чому паска кришиться і що додати в тісто, щоб не кришилася

Щоб паска не тріскала: лайфхак

Щоб паска не тріскала і не з’їжджала шапка на одну сторону, перед тим, як ставити паски у духовку, по центру встромити в кожну шпажку або зубочистку. У давнину у паски встромляли соломинки. Тоді під час випікання круглі шапочки, паска не перекошується. Виймати шпажки потрібно після випікання. Кінчик шпажки залишайте достатній, щоб коли підніметься та спечеться, можна було дістати.

Паска “усміхається” – до щастя

Але якщо попри всі хитрощі, ваша паска все ж тріснула – не засмучуйтеся. Це добрий знак. Колись наші бабусі раділа, як пасочка усміхалася (а як западали, тоді сумували). У давнину казали: якщо паска сміється, то є Боже благословення. Старі люди вірили, що паска тріскається на багатство, до весілля або на поповнення у сім’ї.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook