японська сім'я тато дитина виховання

Супертато: три правила виховання люблячих татусів у Японії

У Японії діти дуже люблять своїх татусів. Діти відповідають на любов батьків вдячністю та повагою. Секрет - в особливому вихованні.

Кожен люблячий батько мріє отримати від своєї дитини взаємні почуття, а також її довіру та повагу. І тут національність не має жодного значення. Японські татусі теж хочуть бути для своїх дітей дуже важливими людьми. Їхня проблема – надмірна завантаженість на роботі, яка не дозволяє проводити достатньо часу з сім’єю.

Тосімаса Оота – один із японських татів, який вирішив приділити увагу цьому питанню і написав книгу «Найкращий тато! Як залишатися в серці дитини, коли працюєш з ранку до вечора»,.

«Я працював у звичайній компанії. Протягом 8 років я займався редагуванням журналу про подорожі світом, і мені дуже подобалася моя робота. Але я пішов з неї. Бо в мене народився син. Коли він народився, я працював 380 годин на місяць і тільки бачив, як він спить. Я зрозумів, що дуже багато втрачаю», — розповідав автор книги.

Як зауважив чоловік, японські чоловіки змушені працювати більше, ніж інші, однак у їхній добі стільки ж годин, скільки й у решти – 24.

Але, незважаючи на все це, в Японії тати вміють виховувати у своїх дітях любов та повагу. І ось їхні правила для цієї мети.

Японські тати присвячують дітям усі вихідні дні

За даними інституту корпорації Benesse, 96% тат з Японії обожнюють своїх дітей. Однак на запитання про те, скільки часу вони спілкуються з дітьми у будні, більшість респондентів відповіла: «Від 1 до 2 годин».

Знаючи, як важливо якісно присвячувати дитині час, японські татусі намагаються присвячувати всі вихідні дозвіллю з дітьми. За словами Тосімаси Ооти, цим японські тати і виграють додаткові очки, отримуючи любов та повагу дитини.

Японські тати виховують словом, а не покаранням

У своєму інтерв’ю Оота наводить висловлювання одного з європейських місіонерів Луїса Фройса, який побував у Японії приблизно XVI столітті. І хоча це було дуже давно, важлива тенденція збереглася тут і досі.

Місіонер Луїс Фройс, який побував у Японії, писав: “Ми виховуємо своїх дітей за допомогою батога, а в Японії дуже рідко, практично ніколи. Японці виховують своїх дітей словом”.

Говорять, що в Японії дітям дозволяють дуже багато, внаслідок чого місцеві батьки виховують дуже вредних малюків. Дивно, але до першого класу всі ці хулігани і бешкетники раптом перетворюються на слухняних і, головне, люблячих дітей. Все тому, що японські тати впевнені, що дитина не може щось робити на зло.

Саме вроджена віра в те, що діти потребують любові та поваги, допомагає батькам виховувати їх спокійними бесідами, а не криками та покаранням. У результаті в цій країні діти демонструють ще більшу повагу до старших.

Японські тати поважають почуття дітей

Щоб навчити дитину любові та поваги, потрібно звертатися до її почуттів, вважають японські татусі. Саме тому чоловіки не тиснуть на своїх дітей, не соромлять за сльози, а звертаються до їхніх емоцій. Вони не скажуть своєму синові: «Не ламай машинку», а скоріше скажуть: «Іграшці боляче, коли ти так робиш із нею».

Таку ж поведінку японські тати демонструють і в інших сферах життя, намагаючись навчити дитину співпереживати, виявляти милосердя, любов та повагу. Таким чином, з дитинства малюки засвоюють багато корисних життєвих уроків.

Вони знають, що не можна наводити безлад у кімнаті, адже мама так намагалася створити затишок у будинку. Японські малюки не бешкетують у магазині, оскільки цінують працю господаря закладу, який акуратно виклав товари на полиці. Цього не можна досягнути за допомогою критики та нотацій.

У Японії у батьків багато секретів виховання дітей. Не дивно, що саме в цій країні дочки та сини відповідають батькам вдячністю та повагою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook