Стрітення

Стрітення – це не зустріч зими з весною: що символізує це свято

Є думка, що Стрітення – це день зустрічі зими з весною. Але вона хибна. Що насправді символізує свято Стрітення і яку силу має стрітенська свічка, пояснює священник.

Більшість вважає, що Стрітення – це день зустрічі зими з весною. Але це, виявляється, хибна думка. Чому, пояснює священник.

Стрітення – одне з найбільших свят

Отець Олександр пояснює, що День Стрітення Господнього – 2 лютого за новим календарем – одне з найбільших свят православної церкви. «Цього дня не зима з весною зустрічається (як каже народне повір’я), – каже отець, – а відзначається одна з ключових подій в історії взаємин Бога й людини: Богодитину, принесену на 40-й день після народження в єрусалимський храм, зустрічає праведний Симеон.

У цій події церква вбачає зустріч двох Завітів: на зміну Старому Завіту, який персоніфікує старець Симеон, приходить Завіт Новий, що дасть людям втілений Месія-Христос. Прийшов час, якого людство очікувало не одне тисячоліття. У світ з’явився Той, Хто стане переможцем гріха та смерті, Хто відкриє всім народам шлях у Царство Боже.

Праведному Симеонові було обіцяно, що він не помре, доки не побачить Христа Спасителя. На сороковий день після Різдва Христового Матір Божа, Пречиста Діва Марія, принесла Свою Божественну Дитину в храм. Праведний Симеон, узявши Ісуса на руки, вимовив: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, що Ти приготував для всіх людей».

Головна молитва, яку читають на Стрітення і просять захисту від усіх недуг

Стрітення – це свято зустрічей

Священник каже, що Свято Стрітення – це свято зустрічей: праведного Симеона з Господом, людини з Богом, Старого Завіту з Новим. Це свято нашої зустрічі з Господом Ісусом Христом. Людина зустрічається з Богом у молитві, в горі і хворобі, у стражданні, у злиднях, але найчастіше – у храмі під час Таїнства Святого Причастя.

У день Стрітення Господнього в церквах освячують свічки. «Ця древня традиція пов’язана з тим, що в день Стрітення відбувався хід містом із запаленими світильниками (на зразок сучасного хресного ходу), – пояснює священнослужитель. – Потім з’явилося повір’я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитві на освячення свічок, яка звершується на Стрітення Господа Бога, просять про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом проганяють морок темряви, так і наші душі, просвітлені благодаттю Духа Святого, уникали темряви гріха і духовної сліпоти.

Стрітенська свічка повинна бути символом і знаком просвітлення наших сердець Духом Святим. Якщо свічка сприймається лише як певний обряд чи традиція, тоді вона втрачає своє значення і перетворюється на язичницький магізм».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook