мама з дитиною перед сном

Чотири запитання, які мають батьки ставити дитині перед сном

Розмови перед сном дуже зближують дітей та батьків. Навіть, якщо протягом дня ви дуже втомилися, знайдіть хоча б кілька хвилин на спілкування зі своєю дитиною.

Час перед сном – особливий. Використайте його для спілкування з дитиною. Обов’язково перед сном поставте дитині ці чотири запитання.

Питання 1. Які добрі вчинки ти зробив/ла сьогодні?

Таким чином ви привчите своїх дітей робити добрі вчинки щодня. Нехай вони будуть найменші та непомітні, але, дитина має навчитись робити добро просто так, не чекаючи заохочення, похвали чи компліментів. З часом діти почнуть розуміти, що робити добро зовсім не важко і дуже приємно. Це питання можна ставити дітям, починаючи з восьми років. Спершу, дитина може розгубитись та не знати, що вам відповісти. Допоможіть дитині, наведіть декілька легких прикладів: погрався з сестричкою, помив за собою посуд, застелив ліжко. Тоді дитина протягом дня буде підсвідомо шукати добрі вчинки. Дуже важливо дати дитині зрозуміти, що в її серці є місце для доброти.

Питання 2. Яка сьогоднішня подія вразила тебе найбільше?

Це чудова можливість згадати перед сном позитивні емоції та події. Чому б ще раз пережити разом найкращі миті сьогоднішнього дня? Обговоріть їх зі своєю малечою, посмійтеся разом, порадійте, що у вашому житті є так багато хорошим моментів.

Питання 3. Що тобі сьогодні було не зрозуміло?

Мама – саме та людина, яка перша прийде на допомогу з влучними порадами в будь-якій ситуації. Запитуючи в дітей про не зрозумілі речі сьогоднішнього дня, ви поступово привчите їх до того, що з мамою можна обговорити будь-яку тему. Не існує ніяких заборон, адже ви точно знаєте як правильно вчинити і тій чи іншій ситуації. А ще, діти не повинні боятись вашої реакції. Не гнівайтеся на них, не сваріть та не засмучуйтесь і тоді у ваших стосунках буде панувати гармонія та мир, а не страх та таємниці.

Питання 4. Що з сьогоднішніх подій тебе засмутило?

Дуже важливо говорити з дитиною про її помилки. Вона має знати, що помиляється кожен. Обговорюючи такі речі ви разом зробите правильні висновки про ситуацію. Поговоріть з дитиною як друг, поясніть їй, що в дорослому житті є багато ситуації, які можуть засмутити. Але, потрібно рухатись далі та звертати увагу на позитивні моменти, а не тільки на негативні.

Поставивши ці питання дитині, ви вивчите її ще краще. Будьте справжнім другом для своєї дитини, адже ви завжди щиро будете бажати їй всього найкращого.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook