Діти Сім'я

4 запитання, які мають батьки ставити дитині перед сном

Розмови перед сном дуже зближують дітей та батьків. Навіть, якщо протягом дня ви дуже втомилися – знайдіть хоча б кілька хвилин на спілкування зі своєю дитиною.

Питання 1.
Які добрі вчинки ти зробив/-ла сьогодні?
Таким чином ви привчите своїх дітей робити добрі вчинки щодня. Нехай вони будуть найменші та непомітні, але, дитина має навчитись робити добро просто так, не чекаючи заохочення, похвали чи компліментів. З часом діти почнуть розуміти, що робити добро зовсім не важко і дуже приємно. Це питання можна ставити дітям починаюсь від 8-ми років. Спершу, дитина може розгубитись та не знати, що вам відповісти. Допоможіть дитині, наведіть декілька легких прикладів: погрався з сестричкою, помив за собою посуд, застелив ліжко. Тоді дитина протягом дня буде підсвідомо шукати добрі вчинки. Дуже важливо дати дитині зрозуміти, що в її серці є місце для доброти.

Питання 2.
Яка сьогоднішня подія вразила тебе найбільше?
Це чудова можливість згадати перед сном позитивні емоції та події. Чому б ще раз пережити разом найкращі миті сьогоднішнього дня? Обговоріть їх зі своєю малечою, посмійтеся разом, порадійте, що у вашому житті є так багато хорошим моментів.

Питання 3.
Що тобі сьогодні було не зрозуміло?
Мама – саме та людина, яка перша прийде на допомогу з влучними порадами в будь-якій ситуації. Запитуючи в дітей про не зрозумілі речі сьогоднішнього дня, ви поступово привчите їх до того, що з мамою можна обговорити будь-яку тему. Не існує ніяких заборон, адже ви точно знате як правильно вчинити і тій чи іншій ситуації. А ще, діти не повинні боятись вашої реакції. Не сердіться на них, не сваріть та не засмучуйтесь і тоді у ваших стосунках буде панувати гармонія та мир, а не страх та таємниці.

Питання 4.
Що з сьогоднішніх події тебе засмутило?
Дуже важливо говорити з дитиною про її помилки. Вона має знати, що помиляється кожен. Обговорюючи такі речі ви разом зробите правильні висновки про ситуацію. Поговоріть з дитиною як друг, поясніть їй, що в дорослому житті є багато ситуації, які можуть засмутити. Але, потрібно рухатись далі та звертати увагу на позитивні моменти, а не тільки на негативні.

Задаючи ці питання дитині ви вивчите їх ще краще. Будьте справжнім другом для своєї дитини, адже ви завжди щиро будете бажати їй всього найкращого.

Дата публікації: 19.05.2020 img Поділитися