У 18 років Джеймс Баррі закінчив Едінбурзький університет, приїхав до Англії і став військовим лікарем.
З найпершого дня він сильно відрізнявся від інших лікарів, адже намагався вдосконалити роботу усіх госпіталів. Джеймс приділяв величезну увагу санітарії і дезинфекції. Він вимагав доступності медичної допомоги для усіх верств населення. А також завжди турбувався про поліпшення умов служби, харчування і гігієни простих солдатів.
За своє життя Джеймс Баррі врятував сотні життів, справляючись там, де у інших лікарів опускалися руки. Він служив на Мальті, в Індії, в Південній Америці, на острові Маврикій, в Тринідаді і Тобаго, на острові Святої Олени, в Ямайці, Криму і Канаді.
Одного разу Баррі зник майже на рік, багато хто навіть забув про нього. Проте він повернувся і з ще більшим завзяттям почав працювати в області гінекології. Незабаром він став першим лікарем в Африці, який провів кесарів розтин, зберігши життя і матері, і дитини.
Колеги поважали його, але намагалися з ним не спілкуватися. Адже Джеймс був запальним, нетактовним, упертим і самовпевненим. Він часто бився на дуелях, особливо, коли чув коментарі з приводу свого безвусого обличчя або високого голосу. Хоча мав невисокий зріст і худорляву статуру, він ніколи не програвав.
Здавалося, він не боїться нічого.
Адже за грубість і порушення субординації Баррі не раз отримував стягнення. Але йому таланило. Його завжди прикривав і підтримував вірний друг – губернатор лорд Чарльз Сомерсет. Вони були настільки дружні, що одного разу пару звинуватили в гомосексуалізмі.
Окрім цього, Джеймс був вегетаріанцем і ніколи не пив спиртного, що не додавало йому популярності. Його завжди супроводжували слуга-негр із Ямайки і вірний собака. Загалом, він був трохи дивним.
Джеймс Баррі пішов у відставку, прослуживши 51 рік. А в 70 років він помер від дизентерії. І тільки через декілька років після його смерті світ дізнався про страшну таємницю.
Джеймс Баррі був жінкою!
Насправді людини на ім’я Джеймс Баррі взагалі не існувало, а була дівчина – Маргарет Енн Балклі. Вона народилася в релігійній сім’ї в 1795 році, а дівчатам того часу заборонялося вчитися в університеті. Але Маргарет була дуже розумною і не могла змиритися з таким становищем. Вона вирішила переодягнутися чоловіком. Батьки підтримали її ідею, і в 14 років замаскована Маргарет вступила в університет.
Усе своє життя вона прикидалася чоловіком. Щодня Маргарет набивала в плечі вату і носила взуття на високій підошві, щоб її фігура хоча б трохи нагадувала чоловічу.
Величезна любов до медицини змусила її відмовитися від головного – від права бути жінкою.
Хоча у неї дійсно був роман із Чарльзом Сомерсетом. Вона навіть була вагітна від нього, адже Джеймс Баррі не просто так зник на цілий рік. Насправді це Маргарет Енн Балклі виношувала дитину. На жаль, дитина народилася мертвою. Може бути, саме тому Джеймс Баррі, повернувшись, почав так активно вивчати гінекологію.
Вона була занадто незвичайною особистістю, але ніхто так і не вичислив її. Адже жодному чоловікові не прийшло в голову, що такі здібності може мати жінка.
Маргарет Енн Балклі похована на лондонському цвинтарі Кенсал-Грін, на її могилі – те єдине ім’я, яке було відоме сучасникам : Джеймс Баррі, доктор медицини, Генеральний Інспектор армії Її Величності.
Переклад Лесі Іванченко