Домашнє вино
У вино ні цукру, ні води додавати не можна, якщо хочете отримати сухе вино. Тільки м’ятий не митий виноград. Якщо ви помиєте ягоди, то змиєте природні виноградні дріжджі, які роблять, власне, вино. Не буде бродіння, або його викличе щось інше, що зробить свій продукт. А який – хтозна! Але не вино.
Збирати виноград треба тоді, коли щоб хоча б три дні перед цим не було дощу (щоб він не змивав дріжджі). Найкраще зривати грона після хоча б трьох днів теплої, сонячної осінньої погоди.
М’яту ягоду скласти в бутиль, на 2/3 заповнити або трохи менше. Поставити в темне місце з температурою близько +18, встановити водяний затвор. Буде неякісний затвор – отримаєте оцет.
Скільки часу має стояти – треба дивитися за процесом бродіння. Він має початися, досягти піку і припинитися. Коли вино “заспокоїться” повністю – тоді можна забирати затвор і розливати в пляшки. Розливати треба не збовтуючи, трубкою забираючи вино з-під “шапки”. Найкраще мати бутиль з краном трохи вище дна, але таких, мабуть, не знайти.
Розлите вино ховати в темне прохолодне місце (погріб). Пити його не варто, воно молоде і може добряче послабити. Готовим до вживання воно, за звичай, стає напередодні Нового року
З сухого вина вже тоді роблять більш міцні сорти, але то ще потрібен час. І взагалі окрема тема.
Рецепт Ярослава Пилипіва