Чому солодощі – це табу для тих, хто худне? А все тому, що в цих продуктах міститься багато вуглеводів, які не виводяться з організму повністю і відкладаються в проблемних зонах.
Однак серед великої кількості смачненького, виявляється? є досить багато низьковуглеводних продуктів, які впливаютья на фігуру тільки за умови частого вживання і у великій кількості.
Більше того – солодке навіть необхідно їсти на дієті, бо для організму потрібна глюкоза для підживлення мозкової активності і кровообігу.
До того ж, завдяки з’їденій порції смакоти виробляються ендорфіни, без яких жінка може впасти в депресію. Переконливо? Тоді рухаємося далі – з’ясуємо, коли можна їсти солодощі.
Час “Х”
Зрадівши тому, що можна не відмовляти собі в задоволенні і з’їсти солоденького, все ж варто обов’язково врахувати кілька нюансів:
- смаколики допустимо вживати тільки 2 рази в тиждень. Інакше, навіть при їх низькій калорійності, ефекту від дієти не буде ніякого. Виникло бажання з’їсти цукерку в невизначену годину? Потіште себе невеликим шматочком чорного шоколаду;
- солодощі можна їсти тільки до обіду. По-перше, так ви забезпечите свій організм енергією на весь день. А, по-друге, тіло людини влаштоване так, що після 12 години процес перетравлення сповільнюється. Це означає, що глюкоза починає створювати відкладення, і кілограми залишаються на своїх місцях.
Які солодощі можна їсти на дієті?
Солодощі в раціоні повинні бути з низьким вмістом вуглеводів. Адже в них присутні пектини, що спалюють жири, і завдяки цьому жировий прошарок не нарощується, а обмінні процеси, навпаки, активізуються.
Група не шкідливих солодких продуктів велика. Давайте розглянемо, що саме в неї входить.
Сухофрукти
Любите цукерки? Замініть їх корисними для травлення і серцевого м’яза сухофруктами:
- чорносливом;
- курагою;
- яблуками;
- грушами та ін.
Ці продукти потрібно їсти в сирими, бо при термічній обробці вони втрачають свої корисні властивості.
Мед
Попередимо відразу: якщо ви страждаєте харчовою алергією, то мед їсти не можна. Якщо ж організм реагує на цей продукт нормально, то 1-2 ст. л. натурального меду в тиждень не зашкодять.
Ба більше, завдяки наявності цілого набору вітамінів, мікроелементів і мінералів мед допоможе:
- активізувати метаболізм;
- покращити роботу шлунково-кишкового тракту;
- уникнути нервового перенапруження;
- покращити якість крові;
- зміцнити імунітет.
А найголовніше, з точки зору дієтичного харчування, цей продукт сильно пригнічує апетит.
Мармелад
У цьому смаколику немає жирів і це великий плюс. Є пектини – полісахариди, що діють як губка, яка виводить з організму токсини і шлаки. Щоправда, не варто зловживати і цим солодким продуктом – достатньо 25 г в день.
Халва
Східні ласощі з насіння дуже калорійні – 500 калорій в 100 г. Але і без халви не обійтися, адже в цьому продукті багато активних речовин, які:
- гальмують процеси старіння;
- допомагають впоратися зі стресом;
- добре впливають на стан шкіри, волосся і нігтів.
При дотриманні програми схуднення, 50 г халви в тиждень можна собі дозволити.
Зефір
Якщо ви не проти з’їсти чогось солоденького, не відмовляйте собі в зефірі. Тільки зверніть увагу на те, що він повинен бути білого або легкого кремового кольору. Інше забарвлення говорить про те, що в ласощах багато барвників.
При схудненні зефір:
- відмінно бореться з відчуттям голоду;
- посилює здатність організму протистояти хворобам;
- заповнює брак багатьох цінних речовин.
Всім любителям цього повітряного кондитерського виробу напевно цікаво, скільки ж зефіру можна з’їдати в день при схудненні. Відповідь така, як і у випадку з халвою – 50 г.
Шоколад
Трохи менша порція допустима у разі включення в раціон шоколаду – 30 г. Він повинен бути тільки чорним і тільки хорошої якості: тоді менша ймовірність того, що в продукті виявиться багато шкідливих добавок і барвників.
Користі від такого шматочка чимало:
- шоколад зміцнює стінки судин;
- покращує роботу серця;
- знищує шкідливі бактерії в організмі;
- кондитерський виріб чудово бореться з поганим настроєм. А це дуже важливо, якщо врахувати емоційний стан людини, яка худне.
Мюслі
Сирі або запечені злаки, сухофрукти та горіхи, политі медом, чудово справляються з завданням вгамувати голод. Низькокалорійні батончики вважаються альтернативою забороненого на дієті молочного шоколаду. Їсти їх можна щодня, але кількістю краще не зловживати: все-таки мед, який зазвичай входить до складу ласощів, може стати причиною алергічної реакції організму.
Дієтичне морозиво
Цей продукт, зменшує дратівливість і тугу за смачним раціоном. Його можна їсти в будь-якій кількості (якщо, звичайно, ви не страждаєте ангіною). Низькокалорійне морозиво містить важливі натуральні амінокислоти і сприяє виробленню ендорфінів.
Боїтеся, що не витримаєте обмежень під час схуднення? Тоді дізнайтеся, які солодощі можна їсти при дотриманні дієти, і переконайтеся на власному досвіді, що втрату зайвої ваги і задоволення від їжі можна поєднувати. Головне – знати міру. І, звичайно, стежити за якістю продуктів, обираючи «менше, та краще».
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!