фарбування волосся

Фарбування волосся та ризик розвитку раку: чи є зв’язок?

Учені провели дослідження, щоб з'ясувати, чи пов'язане фарбування волосся з підвищеним ризиком розвитку раку. Ось які результати...

У США та Європі 50–80% жінок та 10% чоловіків фарбують волосся. Та чи безпечно для здоров’я використовувати фарбу для волосся?

Деякі міжнародні організації, такі як Міжнародне агентство з вивчення раку та Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США, здійснюють постійний контроль безпеки фарб для волосся.

Враховуючи епідеміологічні дані, результати деяких досліджень, Міжнародне агентство з вивчення раку класифікує професійний вплив фарб для волосся як канцероген. Проте канцерогенність, спричинена використанням фарби, не підпадає під цю класифікацію. Занепокоєння з цього приводу й досі залишається. Крім того, національна програма з токсикології, яку проводить уряд США, відносить деякі токсичні сполуки, які входять до складу сучасних фарб для волосся, до канцерогенів.

Тож учені провели дослідження, щоб визначити, чи є зв’язок між застосування перманентної фарби для волосся та ризиком розвитку онкологічних захворювань.

Який зв’язок між фарбою для волосся та раком?

У дослідженні взяли участь понад 117 тисяч жінок віком 30–55 років. Період спостереження становив 36 років. В учасників дослідження попередньо не були діагностовані онкологічні захворювання та вони не мали підвищеного ризику розвитку раку.

Дослідники оцінювали частоту фарбування волосся, тривалість застосування перманентної фарби для волосся і вік початку фарбування волосся, а також визначали зв’язок між застосуванням фарб для волосся та онкологічними захворюваннями і смертністю.

Результати дослідження не продемонстрували підвищеного ризику розвитку солідних пухлин у жінок, які фарбували волосся (n=20 805, коефіцієнт ризику (КР) 0,98, 95%, довірчий інтервал (ДІ) 0,96–1,01) та гемобластозів (n=1807, КР 1,00, 95% ДІ 0,91–1,10), порівняно з особами, які не фарбували волосся.

Крім того, у дослідженні не виявлено ризику окремих специфічних онкологічних захворювань, включно з плоскоклітинним раком шкіри, раком сечового міхура, меланоми, естрогенпозитивного раку молочної залози, прогестеронпозитивного раку молочної залози, HER2-позитивного раку молочної залози, раку головного мозку, колоректального раку та основних гематологічних пухлин і смертності, пов’язаної з онкологічними захворюваннями (n=4860, КР 0,96, 95% ДІ 0,91–1,02).

У деяких жінок був відзначений підвищений ризик розвитку базальноклітинної карциноми (n=22 560, КР 1,05, 95% ДІ 1,02–1,08) та підвищення ризику розвитку ходжкінської лімфоми.

Результати дослідження не продемонстрували позитивного зв’язку між використанням фарби для волосся та ризиком розвитку більшості видів раку і смертності, пов’язаної з онкологічним захворюванням. Підвищений ризик розвитку базальноклітинного раку та ходжкінської лімфоми потребує проведення подальших досліджень, як зазначають дослідники.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook