сімейний лікар

Сімейний лікар піклується про тих, хто піклується про всіх

Порушення сну, відсутність апетиту, тривога може бути сигналом про те, що час подбати про своє ментальне здоров'я. У такому разі насамперед слід звернутися до сімейного лікаря.
Порушення сну. Немає апетиту. Тривога. Хочеться закритися в мушлю, бо люди та спілкування вимотують. Ці ознаки можуть бути сигналом SOS – необхідно попіклуватися про ментальне здоров’я. У такому разі слід звернутися до того, кому довіряєш здоров’я фізичне – до сімейного лікаря.
Сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, можуть допомагати в питаннях, які стосуються ментального здоров’я.
Шанси, що саме ваш родинний фахівець може розпізнати, діагностувати та підставити плече, дуже високі – на сьогодні кожен третій сімейний лікар надає послугу з ментального здоров’я. У разі потреби відбувається перенаправлення до вузького спеціаліста – психолога, психотерапевта або психіатра.
Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій. Наразі вже понад 1 600 закладів первинної медичної допомоги мають відповідний договір із Національною службою здоровʼя України. Знайти їх контакти можна на інтерактивній мапі. Аналогічні дані допоможуть знайти оператори контакт-центру НСЗУ – для цього потрібно подзвонити за номером 16-77.

Якщо відчуваєте психологічне виснаження

За дослідженням «Українського інституту майбутнього», втома, тривога, проблеми зі сном – найпоширеніші стани для більшості українців. Психологічне виснаження є особливо характерним для жінок середнього віку (36-50 років).
Так склалося в українському суспільстві, що наші мами часто стають «лікарями» для всієї родини, звісно ж забуваючи при цьому про себе. Розкажіть своїй мамі про те, що ваш сімейний лікар може бути для неї підтримкою. Адже цілком можливо, що саме зараз ця підтримка їй дуже потрібна.
  • Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерство охорони здоров’я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
  • Комунікаційний супровід реалізується за підтримки World Health Organization Ukraine, Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу.
  • Комунікаційна кампанія Ти як? реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook