Чим корисні горіхи
- Очищення судин від холестерину. А це профілактика атеросклерозу, гіпертензії, інших серцево-судинних хвороб.
- Ліки для хворих з підвищеною кислотністю шлункового соку, їм щоденно бажано з’їдати 2-5 (10) горіхів.
- Запобігання ГРВІ. Через високу концентрацію корисних речовин горіхи ефективно збільшують захисні функції організму. Волоські горіхи найбільш корисні для імунної системи, оскільки вони містять багато аскорбінової кислоти.
- Підтримка здоров’я репродуктивної системи. Всі горіхи – афродизіаки. Вони нормалізують гормональний фон, лікують простату та патології жіночої репродуктивної системи.
- Зміцнення серцево-судинної системи. Горіхи містять багато жирних кислот, важливих для серцевого м’яза, мінімізують ймовірність згустків та поліпшують склад крові.
- Позитивний вплив на мозкову активність. Гарвардські вчені з’ясували, що регулярне споживання горіха збільшує зосередження і покращує пам’ять.
- Зменшення тяги до солодощів. Гріхи послаблюють залежність від цукру.
- Покращення стану нігтів, волосся та шкіри. Після 2-3 тижнів щоденного вживання горіхів еластичність шкіри зазвичай покращується. Горіхи містять велику кількість селену та вітаміну Е, які запобігають дерматологічним захворюванням, сухості та випадінню волосся.
- Профілактика онкологічних захворювань. У горіхах багато природних антиоксидантів, які сприяють швидкому відновленню клітин.
- Крім того, горіхи сповільнюють старіння організму, допомагають при безсонні, очищують організм від шкідливих речовин.
- Йод, який є в горіхах, дозволяє використати його при лікуванні хвороб щитоподібної залози. Особливо корисний людям із захворюваннями щитовидки відвар перетинок волоського горіха.
Скільки горіхів можна з’їдати на день
Волоські горіхи – дуже корисні, містять багато вітамінів і корисних речовин. Іноді здається, що можна з’їсти їх дуже багато, т. К. Рука сама до них тягнеться. Але не потрібно забувати, що крім корисного, в горіхах дуже багато масла, яке дуже важко для печінки, підшлункової, нирок і для серця. Тому краще їсти в день не більше 50 грам. Для того, щоб організм отримував достатню кількість корисних речовин в день, необхідно з’їдати до 5-7 волоських горіхів в день, за умови, якщо немає протипоказань.
Якщо проблем зі здоров’ям не маєте, пам’ятайте: горіхи дуже калорійні. 20-30 г горіхів (приблизно 120-140 ккал) можуть замінити перекус. А ось 60 грамів (400 ккал) – уже заміна повного обіду. А понад 100 г за раз узагалі не засвоюється.
Горіхова настойка – проти десятків хвороб
На початку липня збирають зелені горіхи, щоб приготувати з них цілющу настоянку. В Україні здавна напередодні Петра і Павла (12 липня) зривали нестиглі горіхи, щоб приготувати настойки. Донині зберігся один з таких рецептів: 30 плодів порізати ножем (можна змолоти на млинку для м’яса), залити 1 л горілки, настояти 14 діб, відцідити, вживати по 1 ст. л. тричі на день перед їдою у разі нестравності шлунка, гастриту, болю в шлунку, виразкової хвороби шлунка (але не кишківника!). Настойкою добре змащувати герпесні висипання.
Світлана Ільїна, відомий український дієтолог, вважає, що зеленими плодами горіха ефективно лікувати хворі бронхи. Вона пропонує такий рецепт: банку з темного скла наповнити горіхами і залити горілкою. Витримати на підвіконні на сонці 10 діб, настойку зберігати в темному прохолодному місці. Вживати, додаючи по 1 ч. л. в теплий чи гарячий чай разом з 0,5 ч. л. меду.
Для лікування отиту (запалення у вусі) можна приготувати 10% настойку нестиглих плодів на горілці, якою в разі потреби закапувати вухо по 5 крапель двічі на день.
Зелені горіхи консервують цукром (дрібно нарізати, скласти у банку, пошарово пересипаючи цукром, настояти 20-30 діб). Дехто з натуропатів вважає, що такі ліки мають бути в кожному домі, бо зарадити можуть принаймні за 50 випадків нездужання. Зокрема, вони зміцнюють імунітет (корисно вживати в період міжсезоння, коли наближаються епідемії застудних захворювань, грипу), поліпшать склад крові, функцію щитоподібної залози, нормалізують обмін речовин. Спосіб вживання простий: додавати 0,5-1 ч. л. в будь-який фіточай тричі на день впродовж 3-4 місяців.
Горіхове листя лікує захворювання шкіри
Листя горіха заготовляють, коли воно ще не досягло повного розвитку, зазвичай у травні-червні. Відщипнувши від центрального пагона у суху погоду, як спаде роса, листочки сушать: розкладають тонким шаром, часто перевертають.
Внутрішньо вживають настій (1-2 ст. л. залити 200 мл окропу, як чай, настояти під кришкою до охолодження) по 0,5 склянки 3-4 рази на день. Народна медицина приписує настій у разі порушення травлення (понос), нерегулярних місячних, внутрішніх кровотеч, хворим на атеросклероз судин головного мозку, гастроентерит, туберкульоз легень.
За наявності хвороб шкіри та кісток, спричинених порушенням обміну речовин (псоріаз, екзема, золотуха, вугри, фурункули, подагра, поліартрит), доцільно вживати всередину настій горіха, а зовнішньо застосовувати місцеві та загальні ванни (400 г листя залити окропом, настояти ніч, процідити, додати у ванну з температурою води 37-38 °С, тривалість процедури 15-25 хв).
Відвар листя (4-5 ст. л. кип’ятити 15 хв в 0,5 л води) годиться для зовнішнього застосування як компреси, примочки, ванни за таких хвороб: вугри, себорея, випадання волосся, псоріаз, атопічний дерматит, екзема; як полоскання порожнини рота під час ангіни, стоматиту, різних запальних захворювань у роті, кровотечі з ясен.
Post Views: 27